eChomutov - Při Happy day se fiktivně bouralo, zatýkalo i střílelo
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Při Happy day se fiktivně bouralo, zatýkalo i střílelo

Při Happy day se fiktivně bouralo, zatýkalo i střílelo

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Proč neporušovat zákon, nepít alkohol či nejezdit jako závodník ukázala preventivní akce chomutovských městských policistů Happy day aneb prevence zábavně.

Konala se již posedmé a tradičně se jí kromě strážníků zúčastnili také ostatní záchranné složky. “Psovodi ukázali výcvik psů, strážníci prvky sebeobrany. Pro malé děti bylo připraveno malé dopravní hřiště nebo si mohly zaházet na mimoně. Dospělí si zkusili autonehodu na otočném trenažéru nárazu vozidla a mnoho dalších věcí,” uvedla manažerka prevence Městské policie Chomutov Iva Ejim. 

Trenažér zamotal hlavu mnoha odvážlivcům, fiktivní autonehodu si zkusil prožít i primátor města. “Točení nemám rád, ale toto bylo pěkné. Každý by si to měl vyzkoušet, po případné nehodě alespoň budete vědět, kde máte hlavu a kde nohy,” řekl Daniel Černý.

Letos poprvé mohli při Happy day návštěvníci shlédnout ukázku japonského bojového umění bujinkan, které je staré tři tisíce let. “V ukázce jsem se snažil dotknout jak tradice, tak i věcí z dneška. Například, jak se bujinkan používá v armádě a ve speciálních složkách, jak se učí strategie a způsoby boje,” popsal shihan skupiny bojovníků Milan Výborný Turek.

Před divadlem bylo opravdu živo, malé děti zdolávaly trať dopravního hřiště, starší střílely z laserové pistole a ten, kdo se zrovna nepřevracel v autě, si zkusil obléknout oděv těžkooděnce nebo tasit teleskopický obušek policistů. “Snažili jsme se upozornit na rizikové formy chování, lidé se mohli seznámit s braním otisků prstů, chůzí pod vlivem alkoholu za pomocí speciálních brýlí a prohlédli si naší výzbroj a výstroj.

Happy day je již tradiční akcí, díky které se veřejnost může seznámit s konkrétní prací složek integrovaného záchranného systému, jejich vybavením a výstrojí a vše si mohou vyzkoušet a osahat. Což bývá mnohdy větším zážitkem pro dospělé než pro děti.

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz