eChomutov - Chomutovské Vánoce zahájily děti s andělem
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Chomutovské Vánoce zahájily děti s andělem

Chomutovské Vánoce zahájily děti s andělem

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Vánoční strom, výzdoba, i první adventní svíce rozzářila město a tím začaly Chomutovské Vánoce na náměstí 1. máje. Do adventních dní zavedl návštěvníky slavnostního zahájení Vánoc příběh o sněhové vločce, kterou seslal anděl na přání dvou sester.

Na zem však spadla dříve, než by měla. “Letošní příběh jsme pojali, vzhledem k počasí, jaké vládne, nikoli jako zimní, ale jako předání vlády podzimu zimě. My lidi si furt něco přejeme, už aby to bylo, a uspěcháváme to, ale příroda ví moc dobře, kdy má co nastat,” uvedl moderátor Petr Stolař.
Nazdobený vánoční strom, výzdobu na stožárech a svíci pomohly primátorovi města rozsvítit děti a anděl. Když vše krásně svítilo, rozzářila se i obloha při večerním ohňostroji. Tím začalo vánoční veselí, které na náměstí bude ve znamení trhů, divadelních představení, koncertů a českých tradic. “Byl bych rád, kdyby si všichni Chomutováci udělali v prosinci trochu času, na chvilku se zastavili a přišli na náměstí si dát svařák, preclík a malinko si odpočinout,” pozval primátor města Daniel Černý.
Zábavu si na náměstí lidé užijí každý den při bohatém programu až do 29. prosince.

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz