eChomutov - Chomutovské Vánoce jsou v plném proudu
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Chomutovské Vánoce jsou v plném proudu

Chomutovské Vánoce jsou v plném proudu

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Chomutovské Vánoce odstartovaly ohňostrojem a pohádkou už před více jak dvěma týdny, ale sváteční program je stále v plném proudu. Pódium vystřídal vyhřívaný stan plný zábavných vystoupení, před ním září vánoční strom, svítí adventní svíce na věnci a cinká zvonek.

Vánoční náměstí společně s mnoha akcemi škol a městských organizací vytváří Chomutovské Vánoce, pohodový adventní čas. “V dalším týdnu očekáváme vystoupení pěveckých sborů, závěr vánoční pohody bude patřit skupině Úlet, která již tři roky uzavírá vánoční trh v Chomutově. Návštěvníci se mohou také těšit na písničky pana Halekala a na domácí štěstí Ivy Hittnerové,” uvedla organizátorka Silvie Škubová. 

Kdo se chce bát, ať zavítá do sklepení knihovny. Tam na přítomné čeká pravé peklo při čertovské výstavě. V pytlích pekelníků ale žádné děti neskončí. “Letos jsou děti z pohledu pekla ještě docela slušné,” zhodnotil vrchní pekelník.

V pestrém vánočním programu se představilo i několik známých osobností, dětem i dospělým zazpíval Jaroslav Uhlíř nebo Yvetta Blanarovičová, která nejraději tráví Vánoce doma s rodinou. Já jsem šťastná, že Vánoce trávím tam, kde jsem, v naší zemi, v naší České republice. Tady si soused povídá se sousedem, rodina tady drží pohromadě,” řekla po koncertu zpěvačka.

Chomutovské Vánoce na náměstí 1. máje zakončí o Štědrém dni příběh o narození Ježíška v podání živého betlému. Jinde však program pokračuje, milovníkům vody je určena Vánoční šupina v Aquasvětě, sportovcům zas Silvestr na ledě na zimním stadionu.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz