eChomutov - Lidé nadělovali zvířátkům a připomněli si tradice
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Lidé nadělovali zvířátkům a připomněli si tradice

Lidé nadělovali zvířátkům a připomněli si tradice

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Mrkev či jablíčka pro zvířátka v zooparku nebo konzervy pro pejsky z útulku přinesli lidé o čtvrté adventní neděli do Staré Vsi.

Již pošesté se tam totiž konala akce Nadílka pro zvířátka, která každoročně ukončuje adventní čas. “Každý, kdo přinesl zvířátkům něco dobrého, měl vstupné zdarma. Celé odpoledne jsme zaměřili na vánoční zvyky, odlévali jsme olovo, rozkrajovali jablíčka a pouštěli lodičky. Jako bonus zahrálo divadlo Ve Tři pohádku Královna Vánoc,” uvedla vedoucí propagace Podkrušnohorského zooparku Martina Pelcová. 

Pohádku shlédlo několik desítek dětí. Kromě připomenutí vánoční zvyků a pohádky se mohly projet na koních a také pohladit ovečky, které jistě také dostanou kousek z nadílky od návštěvníků. “Pro zvířátka jsme přinesli piškoty a zeleninu, mrkvičku. Chodíme pravidelně a moc se nám tu líbí a lidé, co to mají na starosti, to dělají moc dobře,” řekl Luboš Vaněk, návštěvník zooparku.
Zvířátka v zooparku mohou lidé navštívit i o Silvestru. Pokladny se ale zavřou již ve dvě hodiny odpoledne, ostatní dny je však otevírací doba beze změn.

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz