eChomutov - Králové požehnali městu, lidé podpořili charitu
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Králové požehnali městu, lidé podpořili charitu

Králové požehnali městu, lidé podpořili charitu

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Tříkrálový průvod prošel městem od zooparku až k radnici. Král Kašpar, Melichar a Baltazar na koních a spolu s nimi koledníci cestou zpívali a přáli lidem štěstí do nového roku. Na Tři krále se konala také tradiční charitativní sbírka.

Cesta průvodu končila u chomutovské radnice, kde králové požehnali domu s číslem popisným 1 a zanechali nad dveřmi své monogramy. Zároveň se setkali s primátorem, zazpívali přítomným koledu a vysloužili si za ní malé občerstvení. “Přišli jsme popřát všem obyvatelům města hezký a klidný rok. Cesta do Chomutova byla zmrzlá, i koním to místy klouzalo, takže jsme sem jeli velmi dlouho,” řekl král Baltazar s tím, že příští rok jistě přijedou znovu. 

Přítomní lidé mohli přispívat do Tříkrálové sbírky. Letos se konal již šestnáctý ročník této akce. “Na náměstí jsme měli stánek, kde si mohli lidé zakoupit výborný guláš, pivo nebo svařák. Výtěžek z prodeje šel samozřejmě do sbírky,” uvedl člen Oblastní charity Chomutov Lukáš Tomko. Lidé mohli také přispívat přímo do zapečetěných pokladniček koledníků nejen na náměstí, ale i v jiných částech města. Sbírka je organizována Českou katolickou charitou.

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz