eChomutov - Příběh loutky se odehrává v galerii Špejchar
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Příběh loutky se odehrává v galerii Špejchar

Příběh loutky se odehrává v galerii Špejchar

  • popis

  • Místo natáčení

Dřevěné loutky a klasická i netradiční loutková divadla zaplnila galerii Špejchar. Ty si dospělí mohou pamatovat ze svého dětství a děti je potkávají v divadle.

Výstava Příběh loutky totiž zahrnuje loutky současné i starší, české i zahraniční, velké a malé, vlídné i strašidelné. “Na naší výstavě jsou k vidění loutky ze sbírky paní Vorlové, divadla Rozmanitostí a německého loutkáře pana Dombrowského,” řekla organizátorka výstavy Simona Kvasnovská 

Uwe Dombrowsky je velkým sběratelem loutek a členem spolku Středoněmeckého kočovného marionetového divadla, který si klade za cíl pečovat o tyto divadla tak, aby stále žila a neskončila v depozitářích. Alena Vorlová a její manžel jsou majiteli vůbec nejrozsáhlejší sbírky historických marionet v Čechách. Třetím významným vystavovatelem je veřejnosti známé mostecké Divadlo rozmanitostí, tam je doma několik desítek loutek z expozice. Loutková divadla si lidé mohou prohlédnout díky manželům Růžičkovým, ti některá divadla i sami vyrábějí. “Návštěvníci, kteří přijdou na výstavu, si prohlédnou asi tři sta loutek, mají možnost navštívit loutková představení a děti si vyrobí vlastní loutku,” doplnila organizátorka.

Loutky jsou zavěšené do jednotlivých scén tak, aby návštěvníka výstavy rovnou vtáhly do děje pohádky či příběhu. Lidé se tak v jednu chvíli ocitnou v rodné vsi královny Koloběžky, v pekle u pekelných rarachů nebo mezi zvířaty. České i zahraniční loutkářství od historie po současnost bude k vidění do konce ledna, výstavu uspořádal spolek Terry Dance.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz