eChomutov - Masopustní veselice zakončila období hodů
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Masopustní veselice zakončila období hodů

Masopustní veselice zakončila období hodů

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Ve skanzenu Stará Ves se hodovalo. Lidé jedli a pili, co jim hrdlo ráčí a zakončili tím období hodů, nyní by se měl dodržet čtyřicetidenní půst. Veselici oslavující konec zimy a brzký nástup jara předcházel tradiční Masopustní průvod.

Masopustní průvod vyrazil ze skanzenu jako každý rok. Průvod šel cestou k radnici, kde získal od primátora klíč od města Chomutova. Podle tradice byl primátor vyzván k tanci a tančil s medvědem,” řekl Král lesa. Tanec s medvědem má městu zaručit četné rození zdravých dětí. 

Z centra města se průvod masek přesunul zpět do skanzenu. Oslavy Masopustu ve skanzenu se letos konají již podesáté, od otevření Staré Vsi tedy organizátoři nevynechali ani jednou. “ Masopustní průvod a veselice zakončuje období hodů a začíná období, kdy bychom měli držet půst. Takže dneska bychom chtěli, aby všichni se pořádně dosyta najedli, pobavili a kdo zůstane střízlivý, toho nepustíme domů,” uvedla vedoucí propagace Podkrušnohorského zooparku Martina Pelcová.
Na překonání dlouhého období půstu se lidé dostatečně najedli guláše, jitrnic, tlačenky, sladkého pečiva a nechybělo ani pivo či svařené víno. Pití nealko nápojů se tolerovalo pouze abstinentům a dětem.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz