eChomutov - Den Země v zooparku učil ekologii i bavil návštěvníky
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Den Země v zooparku učil ekologii i bavil návštěvníky

Den Země v zooparku učil ekologii i bavil návštěvníky

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Vernisáží, křtem i soutěžemi oslavili návštěvníci zooparku Den Země. Program byl velmi nabitý a týkal se především ekologie.

“Připravili jsme program, který pobavil, ale i poučil. Například soutěžní okruh, kdy děti prošly deset stanovišť a na každém se dozvěděly, jak jednoduše mohou změnit svoje denní návyky tak, aby pomohly zachránit planetu Zemi,” uvedla vedoucí propagace zooparku Martina Pelcová.

Křtu pelikána kadeřavého se zhostil fotograf Pavel Pavel a velvyslanec Chile v České republice. Právě po něm dostal pelikán jméno Rodrigo. “Je to první mládě pelikána odchované v zooparku,” doplnila vedoucí s tím, že letos se již povedlo odchovat další mláďata pelikánů.
Ve výstavní síni zooparku byla v Den Země zahájena výstava fotografií z Velikonočních ostrovů inženýra a fotografa Pavla Pavla. Ten se roky zabýval technologií, jak by se dalo hýbat se sochami na Velikonočním ostrově a při několika návštěvách ostrova pořídil krásné fotografie. “Poznal jsem domorodce i tu úžasnou kulturu, která vygradovala někdy ve 14. či 15. století a pak sama zanikla. Sochy potřebují pomoc, potřebují chránit, protože se rozpadají kvůli povětrnosti a zub času na nich pracuje. Myslím si, že je to takové varování, jak se máme chovat k naší zemi, naší planetě, abychom přežili,” řekl inženýr a fotograf Pavel Pavel.
Ekologie není cizí ani primátorovi města Danielu Černému. Ten přišel do zooparku zasadit strom. Lidé ho najdou u Kamenného rybníka. “Pro letošní rok jsme vybrali javor babyka, který je medonosný a který navazuje na naší otevřenou přírodní učebnu,” uvedla ředitelka zooparku Iveta Rabasová.
Cílem oslav Dne Země v zooparku bylo přimět lidi, aby se zamýšleli nad svým chováním a třeba se ho snažili trochu změnit ve prospěch naší planety. Nemusí to být totiž vůbec složité.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz