eChomutov - Žijeme tady, ukázal Domeček. Bavily se děti každého věku
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Žijeme tady, ukázal Domeček. Bavily se děti každého věku

Žijeme tady, ukázal Domeček. Bavily se děti každého věku

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Rozloučit se se školním rokem a přivítat prázdniny přišly děti do chomutovského Domečku při akci Žijeme tady.

Konal se již třetí ročník a již tradičně se ho zúčastnily různé organizace, které představovaly svou činnost. “Lidé si u nás mohli vytvořit Mimoně z kamenů nebo si vyzkoušet sumo, což je aktivita klubu Pathfinder, tedy takové křesťanské varianty skauta,” uvedl Jan Matoušek, koordinátor KCR Horizont.

Z nepřeberného množství aktivit, které nabízí Domeček, si návštěvníci mohly vyzkoušet ty netradiční, třeba aquazorbing, street workoutové cvičení a mnoho dalších. Své stánky měly i některé kroužky. Pokud se jejich zaměření dětem líbilo, od září se do nich mohou přihlásit. Kapacita se však rychle plní. V letošním školním roce jsme udělali rekord 1326 účastníků zájmových činností. Mám dojem, že ještě nějaké rezervy máme, takže pokud by zájem byl, tak si s tím poradíme,” řekl Milan Märc, ředitel Domečku.
Akce Žijeme tady se zúčasnily děti z mateřinek i základních škol, odpoledne do areálu zavítala veřejnost. Starší děti či jejich rodiče se dozvěděli o oborech, které nabízí sloučené střední školy ESOZ, mladší děti se věnovaly vyrábění. Každý, kdo přišel, si přišel na své.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz