eChomutov - Rodinné zápolení odstartovala Chomutovská ploutev
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Rodinné zápolení odstartovala Chomutovská ploutev

Rodinné zápolení odstartovala Chomutovská ploutev

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Mokrou nohou vstoupili do sedmého ročníku Rodinného zápolení plavci v Aquasvětě. První letošní akce nesla název Chomutovská ploutev a hlavním bodem programu bylo užít si vody po všech stránkách.

“Plavala se rodinná štafeta, u které jsme pak vyhlašovali první tři místa, vyzkoušeli jsme si aquaerobik a zařádili jsme si v bazénu,” uvedla organizátorka Zuzana Šťastná. 

Štafety se zúčastnilo čtyřiačtyřicet rodin. Po startovním hvizdu se do vody vrhla ratolest a po uplavání pětadvaceti metrů předala plácnutím symbolickou štafetu svému rodiči. Do cíle se nejrychleji dostal Stanislav Ouzký s dvanáctiletým Vítkem. Padesát metrů uplavali za necelých 37 vteřin. “Vzal jsem si na štafetu dobrého plavce, a tak jsme vyhráli. Víťa byl lepší než já, kdybych ho neměl, tak bych nevyhrál,” řekl po vyhodnocení Stanislav Ouzký.

Odměnou po zdolání štafety bylo pro rodiny skotačení v bazénech. Ti odvážnější si užívali cestu tobogánem, menší děti se do vody vrhly na klouzačce. To vše za doprovodu kozy Rózy a kozlíka Rozmarýnka, kteří se vodě sice vyhýbali, aquaerobik si ale zacvičili rádi. A spolu s nimi i rodiny, které díky instruktorce zjistily, jak efektivní může cvičení ve vodě být.
Na Chomutovskou ploutev již brzy naváže druhá letošní akce Rodinného zápolení. Rodiny se 11. února sejdou v Domečku a budou tvořit v keramické dílně.

 

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz