eChomutov - Při Mateřince se děti vydaly do světa
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Při Mateřince se děti vydaly do světa

Při Mateřince se děti vydaly do světa

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Stovky malých dětí se proměnily ve zvířátka, rostliny, pohádkové postavy nebo obyvatele exotických zemí. V městském divadle se totiž konala nesoutěžní přehlídka dětských vystoupení Mateřinka 2017.

Představení devatenáctého ročníku nesla téma Svět kolem nás. “Děti svými vystoupením ztvárňují chápání světa kolem sebe. Vystoupilo čtyřiadvacet školek z Chomutovska, z Kadaně, Klášterce a opět jsme měli hosty ze školky v německém Rübenau,” uvedla ředitelka MŠ Chomutov Irena Kopecká. 

Krátká vystoupení dětí byla velmi nápaditá. Již tradicí jsou krásné kostýmy a kulisy, každý rok ale zaplněné hlediště překvapují výkony dětí. Čtyřiadvacet vystoupení dokázalo rozesmát i dojmout zároveň.

Nejpovedenější scénky budou vybrány do celorepublikového kola v Nymburku, kde jsou vystoupení z chomutovské Mateřinky každý rok nepřehlédnutelná. “Loni reprezentovaly Chomutovsko v celostátním kole hned čtyři školky,” doplnila ředitelka.

Za bezchybným představením překvapivě nestojí tvrdé nacvičování, ale hra a zábava. Součástí Mateřinky je také výstava výtvarných prací. Také ta poputuje na celostátní kolo spolu s vybranými školkami a také s výtvarnými dílnami, které pro účastníky nymburského kola chystají chomutovské učitelky.

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz