eChomutov - Lidé svištěli na vodní klouzačce
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Lidé svištěli na vodní klouzačce

Lidé svištěli na vodní klouzačce

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Tak to byla jízda! Stovky Chomutovanů vzaly šupem Přemyslovu ulici na obří vodní skluzavce. Na kruhu, lehátku nebo třeba velrybě kopec sjížděly nejen děti, ale i dospělí či senioři.

Neobvyklou atrakci si zkrátka užili všichni. “Usilovali jsme o to, aby jednou ze zastávek na této tour byl Chomutov, a podařilo se to. Hlavní je, že se lidé pobavili,” uvedl náměstek primátora David Dinda. 

Kdo přišel, rozhodně se nenudil. V areálu letního kina byl připraven skákací hrad, klima zóna - tedy stan s chladným vzduchem a mnoho různých soutěží. Skluzavka však byla prioritou všech návštěvníků. “Jedná se o obří vodní nafukovací skluzavku dosahující délky až tří set metrů. V Chomutově máme největší sklon z celé republiky, a proto si tu lidé užijí největší zábavu v rámci celé tour,” řekl organizátor projektu Slide Czech Sanny Muharem.

Vůbec poprvé namočit dráhu pomohl hned v poledne déšť, voda pak ale stejně proudila po celý den. Spotřeba však nebyla velká. Co se nahoře vystříkalo, zachytil dole bazének a čerpadla vyhnala opět ke startu. A stejně tak to fungovalo s lidmi - kdo jednou sjel, pospíchal rychle nahoru.

Samotná akce měla i charitativní část. Dominik Hašek, který byl jedním ze sponzorů akce, předal šek na 10 tisíc korun do nadačního fondu Chomutov pomáhá, který převzal náměstek primátora David Dinda.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz