eChomutov - Andělé pomohli rozsvítit vánoční strom i trhy
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Andělé pomohli rozsvítit vánoční strom i trhy

Andělé pomohli rozsvítit vánoční strom i trhy

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Začátek Chomutovských Vánoc byl letos ve znamení hledání vánočního světla. To ztratil nešikovný anděl a bez něj nemohl být rozsvícený vánoční strom.

Hledat jej pomohla malá dívenka při cestě za Ježíškem, kouzelné bytosti i tisíce návštěvníků slavnostního programu. Společnými silami se podařilo získat světlo, prozatím alespoň náhradní. "A tak pohádka dobře skončila. Z nejvyšší věže v centru Chomutova jsme dostali náhradní světlo a nakonec se s panem primátorem podařilo vánoční stromeček rozsvítit," uvedl moderátor Petr Stolař.

Hledání toho pravého vánočního světla pokračovalo o dva dny později nádhernou projekcí na městské věži. Při druhém vánočním příběhu se podařilo andělům světlo najít, sestoupili s ním na náměstí, zahájili vánoční trhy a rozsvítili zcela novou výzdobu v centru města. "Nové je světelné šapitó nad stánky, osvětlení kašny či výzdoba v parčíku u radnice. Kompletně nová je i výzdoba na veřejném osvětlení uprostřed náměstí," řekl náměstek primátora David Dinda.

Vánoční program bude pokračovat i v následujících dnech. "Rádi bychom pozvali obyvatele na program staročeských vánočních tradic v prostoru před věží, v parčíku se budou konat rybí trhy a na náměstí vyroste i kopec se sněhem, kde budou moci děti sáňkovat," dodal náměstek.

Kromě toho se každý všední den odpoledne koná zábavný program ve vyhřívaném stanu, o Štědrý den zaplní náměstí živý Betlém a od Božího hodu se mohou lidé svézt kočárem taženým koňmi.

 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz