eChomutov - Novinkou Chomutovských Vánoc je rybí trh i zasněžený kopec
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Novinkou Chomutovských Vánoc je rybí trh i zasněžený kopec

Novinkou Chomutovských Vánoc je rybí trh i zasněžený kopec

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Parádní sjezd zasněženého kopce na náměstí 1. máje je novinkou Chomutovských Vánoc.

“Kopec je tedy poprvé. Dlouhodobě tu chybělo něco zábavného pro děti a jak je vidět za námi, tak děti si to náramně užívají,” řekl David Dinda, náměstek primátora. Připravit kopec stihli organizátoři za jednu noc, aby tak přichystali překvapení pro děti. Provoz kopce po dobu šesti dnů je pro ně výzva, takto dlouho jej totiž ještě nikdy a nikde nezajišťovali. “Délka kopce je dvacet metrů a šířka je necelých osm metrů. Dráha je připravená pro jakékoli počasí - déšť, mráz teplo. Jsme připraveni na všechno,” uvedl organizátor Jan Vorlík. Zasněžený kopec bude dětem k dispozici do 22. prosince. 

Druhou novinkou letošních Chomutovských Vánoc je v parčíku za radnicí rybí trh. Kapry tam budou prodejci nabízet do 23. prosince, lidé si je mohou nechat zabít, vykuchat i naporcovat.
Zahájení rybího trhu obohatil tématický program. Děti si vyslechly kapří příběh, vylovily si perníkové kapry a dospělí mohli ochutnat kapří speciality. V nabídce byly například kapří hranolky, sváteční rybí polévka, pečenáče, uzený kapr nebo maso na klacku.


Vánoční zábavný program na náměstí ukončí na Štědrý den živý Betlém od 11 do 15 hodin. Od prvního vánočního svátku ještě budou na náměstí stánky s občerstvením, aby se lidé mohli setkat se svými blízkými a přáteli.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz