eChomutov - Medvědy probouzel s návštěvníky zooparku i Jakub Kohák
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Medvědy probouzel s návštěvníky zooparku i Jakub Kohák

Medvědy probouzel s návštěvníky zooparku i Jakub Kohák

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Po dlouhém zimním spánku probudili návštěvníci zooparku medvědy a připravili jim bohatou hostinu z oblíbených pokrmů. Dort jim naservíroval také režisér a herec Jakub Kohák, který pro ně těsně před slavnostním probuzením napsal i básničku.

Díky té se medvědům lépe vylézalo z pelíšků. "Probouzel jsem mnoho zvířat ve svém životě, třeba pěnkavu, rosomáka, sysla, výra i netopýr," zažertoval herec a svými vtipy bavil návštěníky po celou dobu programu. Z legrace například navrhl, že hlavní výhrou v soutěži, která probíhala po dobu programu, bude volná procházka medvědím výběhem. Když se od chovatele dozvěděl, že není dobrý nápad chtít se s medvědy mazlit, že jsou nebezpeční a člověk by se jim nedokázal ubránit, reagoval s nadsázkou: "Normální člověk možná ne, ale já jo." 

Velký a členitý výběh přivítal zjara rozespalé medvědy už podvacáté, letos totiž slavil toto kulaté výročí. "Bylo to velice divoké údolí zarostlé ostružinami. V době, kdy se začalo jednat o prvních dvou medvíďatech od pana Brtníka, tak se začalo uvažovat o výstavbě tohoto výběhu. Všichni jsme se těšili na to, až se výběh postaví a medvědi sem přijdou. Nevěděli jsme, jak budou reagovat na prostor, jak se budou chovat. Navíc se musely holky s kluky skamarádit. Nejdřív byly holky v přítomnosti kluků nervózní, ale nikdy nedošlo k žádné velké potyčce a sžili se spolu celkem rychle," popsal první ošetřovatel čtveřice medvědů v zooparku Teodor Stojanov.

Nora a Míša se do zooparku dostali ze známé pražské restaurace U Fleků. "Moje matka dostala nápad, že dáme otci k padesátinám medvěda, nakonec jsme sehnali dva, dvě holky. Měli jsme je v restauraci, pak jsme je přestěhovali sem, když se vystavěl výběh. Už jsou tady tedy dvacet let," řekl syn původního majitele František Brtník.

Pro medvědí kluky Michala a Nera byl zoopark záchranou. "Před jednadvaceti lety, v květnu roku 1997, jsem je tenkrát jako vedoucí odboru životního prostředí odebíral jednomu občanovi v Mělníku, protože je týral. Rok jsme je měli na Kokořínsku, pak se přesunuli do zooparku. Mám velkou radost, že se dožili tohoto věku," sdělil starosta Mělníka Ctirad Mikeš.
Za úspěšné probuzení medvědů dostal Jakub Kohák od zooparku dárek. Stal se totiž adoptivním otcem samce kozy kašmírové Vlastimila, protože je z televizních reklam známý jako milovník koz.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz