eChomutov - Obří šachy mohou lidé hrát díky dobrému nápadu
Nacházíte se zde: eChomutov > eChomutov TV > Obří šachy mohou lidé hrát díky dobrému nápadu

Obří šachy mohou lidé hrát díky dobrému nápadu

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Zahrát si šachy přímo pod širým nebem a ještě na obří hrací ploše měli možnost lidé na šachovém turnaji, kterým město slavnostně otevřelo nově zrekonstruovanou velkou venkovní šachovnici v městském parku u fontány.

Zapojit se do turnaje mohl každý, od dětí po seniory, ať zkušený hráč či laik. Šlo především o zábavu a hru. "Pro příchozí jsme připravili několik turnajů za sebou. Kdo přijde, zapíše se a po rozlosování může zasednout k jednotlivým turnajům. Hrajeme systémem každý s každým," uvedl vedoucí šachového kroužku Domečku Jiří Kalužný. 

Organizačně turnaj pomohl zajistit šachový kroužek z střediska volného času Domeček. Kdo měl odvahu, mohl ke hře vyzvat i jednoho z členů - mladého nadaného hráče, který má na kontě několik účastí na mistrovství Čech, první místa z krajských přeborů a spoustu výher klubových soutěží. Pro něj byla hra na obří šachovnici novinkou.

Turnajem však příležitost nekončí, šachy si do parku bude moci přijít zahrát kdokoliv po celý rok. Veřejnost si může kdykoli půjčit figury v Rodinném centru rozmarýn na zálohu.
S nápadem na obnovu šachovnice přišla obyvatelka Chomutova v rámci participativního rozpočtu a veřejnost ho podpořila. "Navrhovatelka Markéta Fridrichová si přála vyčistit celý prostor kolem šachovnice, vyměnit žulové stolky se stolními hrami a obnovit velkou šachovnici," uvedla Tereza Rödlingová z odboru rozvoje a investic.

Obnova přírodní šachovnice nebyla jediným dobrým nápadem, se kterým Chomutované přišli. V rámci participativního rozpočtu společně tvoříme chomutov byly v rámci prvního ročníku zrealizovány projekty jako například lávky v Bezručově údolí na lesní cestě, zábradlí na lávce v Děvínské ulici, plynulejší nájezd na cyklostezku v Přemyslově ulici. Nyní se pracuje na opravě psího útulku a na opravě hřbitovní zdi.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz