Softbalista Lubomír Vrbenský získal Cenu Jiřího Popela z Lobkovic

  • popis

  • Místo natáčení

Video

Cenu Jiřího Popela z Lobkovic pro letošní rok získal velmi úspěšný člen Sportclubu 80 Beavers Chomutov Lubomír Vrbenský, a to za své mimořádné sportovní výkony, za dlouholeté aktivní působení v českém, evropském a světovém softbalu.

“Lubomír Vrbenský je úžasná osobnost softbalového života a člověk, který se zasloužil o rozvoj sportu v Chomutově podobně jako naši olympionici. Město neuděluje čestné občanství, proto je Cena Jiřího Popela z Lobkovic to nejvýznamnější ocenění, jaké může chomutovská osobnost získat,” uvedl náměstek primátora David Dinda.

Lubomír Vrbenský je členem Sportclubu 80 Beavers Chomutov déle než třicet let, šestadvacet let hrál za tento klub softbal na pozici nadhazovače. Za svou kariéru získal šest zlatých medailí z Poháru mistrů evropských zemí, jedenáct titulů Mistra České republiky v softbalu mužů, devětkrát byl vicemistrem. V letech 1996 až 2009 působil jako nadhazovač v reprezentaci České republiky, se kterou se čtyřikrát stal mistrem Evropy a čtyřikrát se zúčastnil mistrovství světa. Třikrát vyhrál anketu Nejlepší sportovec Chomutovska. V roce 2015 byl slavnostně uveden do mezinárodní Síně slávy WBSC a v roce 2016 do evropské Síně slávy ESF.

Přes to všechno nikdy nebyl profesionálním hráčem, živí se jako strojvedoucí Českých drah. Přátelé a spoluhráči o něm mluví jako o velmi skromném sportovci, který však umí jít za svým cílem.