eChomutov - Barevná planeta znovu ukázala, že svět není černobílý
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Barevná planeta znovu ukázala, že svět není černobílý
Sobota, 07 Září 2013

Barevná planeta znovu ukázala, že svět není černobílý

Centrum Chomutova se po roce znovu změnilo v duhu při 3. ročníku festivalu Barevná planeta. „Festival stále získává na významu. Se zvyšujícím se napětím ve společnosti je důležité, aby se příslušníci menšin a majority společně setkávali a poznávali své kulturní tradice," řekl náměstek primátora Martin Klouda, který společně vietnamskou delegací zahájil festival.


Barevná planeta je výsledkem práce Výboru pro národnostní menšiny a zástupců jednotlivých minorit. „Když jsme s festivalem začínali, nebyl u všech zástupců menšin zájem o spolupráci. Ovšem už první rok v městském parku se povedl, a tak se zvyšovala otevřenost spolupráci," řekla předsedkyně výboru Marie Štáfková, podle které se od svého prvního ročníku festival stále rozrůstá. „Díky zájmu účinkujících, návštěvníků i sponzorů se nám daří připravit bohatý program, v němž si každý vybere něco svého," dodala Štáfková s ohledem na řadu tanečních, hudebních i pěveckých vystoupení, které se střídaly na pódiu. Kdo chtěl, mohl se projít po etnickém trhu s tradičním kulturními produkty i ochutnávkou kulinářských zvyklostí jednotlivých minorit. „Všichni stánkaři z etnického trhu si akci moc chválili, stejně jako zájem návštěvníků. A to je pro nás dobrá zpráva," dodala Štáfková, která už brzy začne s výborem pracovat na 4. ročníku Barevné planety.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz