eChomutov - Krajinky a plastiky ozdobily Lurago i atrium SKKS
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Krajinky a plastiky ozdobily Lurago i atrium SKKS
Středa, 18 Září 2013

Krajinky a plastiky ozdobily Lurago i atrium SKKS

V jeden den si Středisko knihovnických a kulturních služeb prožilo dvě vernisáže. První zahájila výstavu artefaktů z Bolebořského sochařského sympózia. Druhá otevřela výstavu chomutovských malířů krajin v Luragu.

11. ročník Bolebořského sochařského sympózia nebyl určen jen sochařům, ale také malířům. Proto se v atriu SKKS kromě dřevěných plastik sešlo i několik obrazů přírody v okolí Boleboře. „Byl jsem tam třikrát, pak jsem na několik let vynechal, protože jsem jezdil sochařit na pískovec. Ale připadalo mi to, že sochařím pro Ústečáky, a tak jsem se vrátil do Boleboře. Nařídila mi to stavovská chomutovská čest,“ smál se malíř Václav Suchopárek, který je velkým obdivovatelem přírody kolem Boleboře. V příštím roce by měla být výstava děl z Bolebořského sympózia ještě bohatší. „Uvažujeme o tom, že bychom v příštím roce obohatili malířské a sochařské sympózium také o fotografickou část,“ potvrdil při vernisáži starosta Boleboře Jan Juřina a dodal, že setkání umělců představuje ideální způsob, jak obohatit kulturu v obci.

Jen o chvíli později byla zahájena rovněž výstava chomutovských malířů Jindřicha Vytisky, Václava Nedvěda a Štefana Lika, k nimž se přidala sochařka Pavla Kleinhamplová. I na této výstavě převládaly realistické obrazy krajin střídané skulpturami jediné dámy. „V současnosti probíhá v umění boj principů. Prvním a jednodušším z nich je snaha šokovat, druhým je snaha pohladit. Zde je využito takových výrazových prostředků, že obrazy i sochy v nás vyvolávají pocit krásy,“ ocenil umělce akademický malíř Kamil Sopko, který výstavu v Luragu uvedl. Obě výstavy budou otevřeny až do konce září. 

Dostupné fotografie

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz