eChomutov - Dechový orchestr v parku vystřídaly swingové koncerty v SKKS
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Dechový orchestr v parku vystřídaly swingové koncerty v SKKS
Středa, 18 Září 2013

Dechový orchestr v parku vystřídaly swingové koncerty v SKKS

Milovníci hudby se s koncem léta přesouvají od dechového orchestru Josefa Zástavy v městském parku do atria SKKS, kde jsou pro ně připraveny swingové koncerty Big Bandu Zdeňka Tölga. Symbolickým milníkem této výměny byl koncert dechového orchestru ke dni horníků, jež se odehrál v atriu SKKS a na který navazovalo vystoupení big bandu.

Koncertem v SKKS ukončil Josef Zástava úspěšný letní seriál vystoupení v chomutovském parku. „Vyšlo nám počasí, takže na koncerty chodilo hodně lidí a k mému překvapení se mezi nimi objevily i mladší ročníky,“ dodal kapelník Staročeské dechovky a Hornického orchestru S.D. Chomutov, který nebude zahálet ani během podzimních a zimních měsíců. „Zatím máme domluvené asi dva až tři koncerty měsíčně,“ potvrdil Zástava.

A zahálet nebude ani Big band Zdeňka Tölga, který po dechovce převzal koncertní štafetu. „První koncert nás potěšil lehce nadprůměrným počtem diváků,“ řekl zástupce swingového orchestru Karel Eminger, který stejně jako Josef Zástava své posluchače dobře zná. „S ohledem na naši hudbu navštěvuje koncerty hlavně starší či střední generace, ale objevují se i mladší ročníky,“ potvrdil Eminger, kterého zájem mladších posluchačů těší. „Ještě větší radost mám, když se nám do našeho orchestru podaří přilákat mladé hudebníky,“ doplnil Eminger, který bude v atriu s big bandem vystupovat každý čtvrtek až do konce září. „Máme připravenou swingovou hudbu, kterou pro publikum tradičně okořeníme i známými popovými rytmy,“ lákal návštěvníky zástupce big bandu.

Ilustrační foto: Dechové koncerty bavily lidi v létě. Podzim tančí v rytmu swingu.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz