eChomutov - Pátá dohoda s Jaroslavem Duškem bude učit o štěstí a svobodě
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Pátá dohoda s Jaroslavem Duškem bude učit o štěstí a svobodě
Úterý, 15 Říjen 2013

Pátá dohoda s Jaroslavem Duškem bude učit o štěstí a svobodě

Do chomutovského divadla zavítá oblíbený herec Jaroslav Dušek, aby návštěvníky zasvětil do tajů toltécké moudrosti prostřednictvím hry Pátá dohoda. Jak název napovídá, hra podle stejnojmenné knihy navazuje na předchozí Čtyři dohody, s nimiž se chomutovští divadelní fanoušci seznámili během festivalu Otevřeno 2011.

Hra Pátá dohoda pochází stejně jako Čtyř dohody z knižní předlohy mexického lékaře a šamana Miguela Ruize. Jeho popularizace toltécké cesty k osobnímu štěstí se stala velkým hitem jak ve své knižní podobě, tak v divadelní hře Jaroslava Duška. „Na začátku jsme si mysleli, že budeme hrát jen pro hrstku nadšenců,“ přiznal Dušek, že jej zájem o hru Čtyři dohody v minulosti velmi překvapil.

Nyní se stejného zájmu dočkala Pátá dohoda, která rozpracovává původní ideje do větší hloubky a znovu nás tak učí být sám sebou. „Dohody se dotýkají něčeho základního, nejsou ideologické, nejsou náboženské, nevyžadují příslušnost k nějaké skupině, nepožadují přísady či tajná svěcení,“ shrnul Jaroslav Dušek přitažlivost „Dohod“, které si získaly řadu stoupenců. Pátou dohodu uvede chomutovské divadlo 23. října od 19 hodin. Vstupné činí 330 korun. 

Foto: Jaroslav Dušek. / Zdroj: Kultura a sport Chomutov.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz