eChomutov - „Zkušebna“ SKKS slaví 10 let od svého startu, vychovala hudebníky
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > „Zkušebna“ SKKS slaví 10 let od svého startu, vychovala hudebníky
Středa, 15 Říjen 2014

„Zkušebna“ SKKS slaví 10 let od svého startu, vychovala hudebníky

Zatímco v jiných městech začínají kapely v garážích nebo panelákových kočárkárnách, v Chomutově mají už deset let zcela jiné prostředí. „Středisko knihovnických a kulturních služeb začalo před deset lety bezplatně pronajímat přízemí věže jezuitského areálu regionálním hudebním uskupením, kterým tak nabídlo zázemí pro možnost zkoušek i setkávání se s fanoušky,“ prozradila vedoucí oddělení kultury v SKKS Helena Čermáková.

Hudební zkušenou, která se nyní dočkala kulatého výročí, prošlo za ta léta prý nepočítaně hudebních skupin a další se zde na svou slávu teprve chystají. Podle Heleny Čermákové nyní v přízemí věže zkouší šest kapel, které produkují různé žánry od blues-rocku, přes punk-rock, indie-acoustic crossover-rock, bluecore a klasický big beat 60. i 80. let. „Kapely vystupují na koncertních pódiích nejen v regionu, ale i v celé republice,“ připomíná Čermáková, která ze slavných skupin, které hrály v přízemí, jmenuje například X-Left To Die, jež letos rovněž oslavila 10 let od svého vzniku.

Na oplátku za zapůjčení zkušebny muzikanti přispívají svou účastí na malých hudebních festivalech v atriu SKKS a vytvářejí tak tradici konání open air festivalů v Chomutově. „Na jaře, v návaznosti na Chomutovské slavnosti, se koná April open air a první zářiovou sobotu pak zimní Indian summer open air,“ vypočítává Helena Čermáková a připomíná, že další muzikanti pomáhají SKKS také svou přítomností v odborných porotách hudebních soutěží nebo je pozvou k ozvláštnění zahájení výtvarných výstav.

Ilustrační foto: K vekým jménům ze zkušebny patří například skupina X-Left To Die./ Autor: Helena Čermáková, SKKKS.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz