eChomutov - Rytmus bubnů zněl Chomutovem
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Rytmus bubnů zněl Chomutovem
Úterý, 04 Listopad 2014

Rytmus bubnů zněl Chomutovem

Třináctý ročník, třináct míst a především bubeníci ze tří kontinentů a jejich nástroje, takový byl ve zkratce letošní Slet bubeníků, který během října zavítal také do Chomutova. Rytmus bubnů se rozléhal Městským divadlem, na jehož pódiu zněly dvě tuny nejrůznějších perkusních nástrojů – bicích souprav, činelů, etnických bubnů, kláves, gongy, perkuse či barely, které doprovázel zpěv a kytara.

V předchozích letech Slet bubeníků představil africkou bubenickou kulturu, japonsko-českou hudební spolupráci nebo filipínské zvyklosti. „Letošní ročník byl zaměřen na setkání několika hudebních oblastí. Geograficky byl Slet bubeníků 2014 rozkročen od pouští Rudého moře přes Dunaj až po Vltavu,“ vysvětlil Robert Hanzlík z agentury Rock jazz, na co všechno se hosté večera mohli těšit. Základ koncertu tvořili hudebníci s klasickými bicími nástroji používanými v rockové hudbě Pavel Fajt a Pavel Koudelka, které podpořila latinsko-americká rytmika Miloše Vacíka. Nechyběl ani slíbený východní vliv v podání arabských bubnů a indických hudebních nástrojů Tomáše Reindla. Třetí kontinent a tedy i africkou rytmiku zajistil Ephraim Goldin. Něžné prvky vnesla do vystoupení Liron Meyuhas, dáma s nezapomenutelným hlasem, a o další rozměr se postaral Alex Bershadsky s elektrickou basou, který stejně jako ostatní sklidil od dobře naladěného publika potlesk za své sólo. Chomutov tak znovu ukázal, že má rytmus v žilách a bubenické akce se zde těší velké oblibě.

Ilustrační foto. / Zdroj: Kultura a sport Chomutov. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz