eChomutov - Advent v Chomutově nabídne koncerty i výstavu
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Advent v Chomutově nabídne koncerty i výstavu
Úterý, 25 Listopad 2014

Advent v Chomutově nabídne koncerty i výstavu

Adventní čas v Chomutově je tradičně ve znamení koncertů i výstav. Ani tento rok nebude výjimkou. Svůj program přichystalo na advent Středisko knihovnických a kulturních služeb i Oblastní muzeum v Chomutově. První potěší příznivce hudby, druhé tentokrát cílí i na dětské publikum.

Oblastní muzeum na konci listopadu otevře v radničních prostorách výstavu věnovanou vánočním svátkům s názvem Když Mikuláš ztratil plášť. „Výstava je součástí projektu muzea a města společně s partnerským městem Annaberg s názvem Dětské Vánoce v Krušných horách,“ říká organizátorka výstava Slávka Brůnová, podle které je výstava tentokrát více zacílena na dětské návštěvníky. „Kromě vánočních předmětů a betlémů zde budou výrazně zastoupeny také nejrůznější hračky,“ dodává Brůnová a prozrazuje, že výstava v zadním sále muzejních prostor bude mít podobu zasněženého náměstíčka s Mikulášským trhem. Výstavu pak doplní také tři adventní koncerty 6., 13. a 20. prosince.

Adventní koncerty už tradičně rozezní také kostel sv. Ignáce a hned od začátku to bude stát za to. První adventní neděli zde totiž vystoupí Zuzana Stirská a její uskupení Fine Gospel Time. Následovat bude Hlahol s Komorním orchestrem města Chomutova na druhou neděli a sbor Ventilky ZUŠ Jirkov o třetí neděli. Na čtvrtou adventní neděli vystoupí nejdříve v galerii Lurago a následně v kostele sv. Ignáce Loutna česká. Galerie Lurago bude rovněž hostit koncerty Jirkovských seniorek a sboru Slavíček z Jirkova, vokálně instrumentální skupinu Madrigal a sbor VOX CANTABILIS. Koncerty jsou plánované na 1., 6. a 19. prosince. 

Ilustrační foto. / Zdroj: Oblastní muzeum v Chomutově. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz