eChomutov - Omlazený Pell Mell se vrací k tradici Jedné cesty
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Omlazený Pell Mell se vrací k tradici Jedné cesty
Pátek, 12 Prosinec 2014

Omlazený Pell Mell se vrací k tradici Jedné cesty

Skupina Pell Mell se na začátku loňského roku připravovala na oslavu deseti let vzniku, jenže na výroční koncert nedošlo. Namísto oslav kapela ohlásila tvůrčí přestávku. „Už dlouho jsem cítil, že to není dobré. Scházeli jsme se pouze na koncerty. Už v nás nebyla energie,“ vysvětluje frontman skupiny Pavel Torro Geci rozhodnutí o přestávce.

K rozhodnutí dospěl před více než rokem, kdy se zároveň rozloučil s Radkem Červenkou, s nímž v Pell Mellu působil od počátku, a posléze i s ostatními muzikanty. Ovšem do shánění nových hudebníků se příliš nehnal. „Sám jsem si potřeboval trochu odpočinout a teprve po roce znovu pustil do shánění nových hudebníků. Není to jednoduché, protože musíte najít člověka, který zapadne do party, má charakter i talent a zároveň i své nástroje,“ vyjmenovává Torro Geci základy.

Přes počáteční problémy se skupina začala skládat. „Jako první jsem hledal bubeníka, s čímž mi opět pomohl Vlasta Fridrich – učitel na bicí na ZUŠ T.G. Masaryka, který mi doporučil Matěje Märce a musím uznat, že ten kluk je skvělý a jeho svět vůbec neodpovídá světu běžných náctiletých kluků,“ chválí Torro Geci blonďatého bubeníka, kterého si nejdříve poslechl při vystoupeních se skupinou Fixly. „Na první zkoušce mě pak mile překvapil a teď se týden od týdne zlepšuje,“ dodává.

K bubeníkovi sehnal  Torro Geci rovněž mladého kytaristu Marka Hudáka, který je z Klášterce nad Ohří. „Ten kluk je velice chytrá hlava a s muzikou si velice rozumí a navíc je to technicky velmi zdatný člověk,“ co se elektroniky týče, vysvětluje Torro Geci, který posléze doplnil kapelu také o nového zpěváka.  „Chci se více soustředit na kytaru a nekombinovat ji tolik se zpěvem,“ vysvětlil Torro Geci, proč oslovil Radka Strmisku, kterého znal již ze skupiny IZZY a Karpátia. Radek se za poslední dobu velice hudebně posunul a pro Pell Mell bude skvělým přínosem.  Posledním dílkem do skládačky byl basák a fanoušky starého Pell Mellu určitě potěší, že se do kapely vrátil Jirka Cmíral, s jehož příchodem se zvuk kapely dostal do té správné polohy.

Nyní skupina Pell Mell připravuje nejen koncert Comeback 2014, na kterém by se v novém složení představila publiku, ale také nový singl a promo klip „Hudebně se chceme vrátit spíš k funky rocku, stylu našeho prvního alba Jedna cesta,“ prozradil Torro Geci, který se v současnosti kromě zkoušek stará také o výraznější propagaci kapely, kde mu dobře sekunduje Radek Strmiska.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz