eChomutov - Galerie Nemesis podruhé zvířila fantasii návštěvníků
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Galerie Nemesis podruhé zvířila fantasii návštěvníků
Čtvrtek, 15 Leden 2015

Galerie Nemesis podruhé zvířila fantasii návštěvníků

Bájná zvířata, kosmické koráby, nekonečnost vesmíru i nepřekonatelná krása žen – to vše lze najít na nové výstavě Galerie Nemesis ve Špejcharu. Výstava fantasy a sci-fi výtvarných děl se do Střediska knihovnických a kulturních služeb vrátila téměř po roce, aby znovu rozvířila fantasii svých návštěvníků.

Galerie Nemesis manželů Krištofových disponuje zřejmě nejlepší sbírkou obrazů se sci-fi a fantasy tematikou. Spolupracuje s takovými osobnostmi této žánrové tvorby, jako jsou Karel Jerie, Martin Zhouf a Jiří Houska, jejichž díla jsou známá i v zahraničí. „Fantasy a sci-fi výtvarná tvorba nejsou jen obrazy draků či jednorožců. Je to umělecký žánr, který obsahuje řadu výjevů, témat i výtvarných technik,“ vysvětluje galeristka Veronika Krištofová, která na galerii spolupracuje se svým manželem Václavem.

Jejich smělý projekt na galerii fantasy a sci-fi děl zatím slaví úspěch především u fanoušků žánru, ale čím dál více se prosazuje také u lidí, kteří nepatří do fandomu tohoto žánru. Je to do značné míry způsobeno rostoucí oblibou žánru u širší populace. „Tyto dva žánry jsou v současnosti všude kolem nás. Podívejte se do kin nebo do knihkupectví a zjistíte, že výraznou část produkce tvoří fantasy a sci-fi,“ připomíná Veronika Krištofová současné úspěchy zfilmovaného Hobita či Hladových her. Jejich divákům tak lze výstavu jen doporučit. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz