eChomutov - Sluníčkový den učil i bavil
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Sluníčkový den učil i bavil
Pondělí, 23 Březen 2015

Sluníčkový den učil i bavil

Sluníčkový den si užili druháčci ze základní školy Kadaňská. Letos začal opravdu nezvykle. Žluťásková třída musela nejprve zvládnout Matematického klokana, pak už se mohla věnovat vítání jara.

"Letos jsme měli nejen žlutá trička, ale i kalhoty, ponožky, módní doplňky a někteří i spodní prádlo či rukavice. Sluníčko jsme letos přivolávat nemuseli, protože svítilo už od časného rána. A tak jsme plnili jarní úkoly ve skupinách a snažili se získat, co nejvíce žlutých kamínků," popsala třídní učitelka Šárka Kulvajtová.
Hledáním podřazených slov ke slovům jarní květiny a ptáci, vytvořily děti krásná žlutá sluníčka, která si vyvěsily ve třídě. Na stanovištích se snažily najít odpověď na šest hádanek.
Další hodinu druháčci obtiskovali ruce na papír a vytvořili velké sluníčko. Každý si potom svůj paprsek podepsal. "V poslední hodině jsme luštili násobilkovou matematickou křížovku, slovní úlohy, hledali rýmy a zpívali písně o jaru. Školní den jsme si opět užili trochu jinak," dodala učitelka.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz