eChomutov - Pavla Jazairiová vyprávěla o toleranci i základech terorismu
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Pavla Jazairiová vyprávěla o toleranci i základech terorismu
Středa, 01 Duben 2015

Pavla Jazairiová vyprávěla o toleranci i základech terorismu

Zatímco většina hostů cyklu Večery pod lampou ve Středisku knihovnických a kulturních služeb staví besedu na své tvorbě, Pavla Jazairiová opět dokázala, že se rozhodně nebude chovat jako většina. „Nevím, na co vás nalákali, ale mám návrh. Co kdybychom mluvili o Islámském státu, a když nám zbude čas, podíváme se na nějaké obrázky z Blízkého východu,“ odstartovala svou přednášku.

Beseda se známou zpravodajkou, cestovatelkou a redaktorkou začala se zpožděním, neboť Pavla Jazairiová se zdržela na přednášce v Klášterci nad Ohří. Návštěvníci velkého sálu SKKS zatím mohli sledovat pořad 13. komnata, který se věnoval osudům nevšední dobrodružky. „Byla tam spousta zajímavých dotazů a na cestě sem je moc omezení,“ omluvila zpoždění Jazairiová, která pak prezentovala své názory na Blízký východ, Islámský stát i geopolitické cíle mocností. Během besedy dokazovala, že je především zastánkyní lidských práv a tolerance. „Nevadí mi nikdo, kdo mi nezasahuje do života a nesnaží se jej nějak ovlivnit či změnit,“ potvrdila Jazairiová, podle které Západ stále musí mít na paměti, že je nutné pomoci lidem ze států stižených v současnosti nepokoji, a zapomenout na své geopolitické či ekonomické cíle, kvůli nimž často podporuje zločinné diktátorské režimy.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz