eChomutov - Prapravnučka slavného loutkoherce Matěje Kopeckého okouzlila děti ze ZŠ Kadaňská
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Kultura > Prapravnučka slavného loutkoherce Matěje Kopeckého okouzlila děti ze ZŠ Kadaňská
Středa, 06 Duben 2011

Prapravnučka slavného loutkoherce Matěje Kopeckého okouzlila děti ze ZŠ Kadaňská

Děti ze základní školy Kadaňská zažily kouzelné dopoledne. Jejich školu totiž svou návštěvou poctila pravnučka slavného loutkoherce Matěje Kopeckého Emilie a společně se svým kolegou Josefem Veselským jim předvedla řadu krásných loutek.

Přestože představení nevyprávělo žádnou souvislou pohádku a šlo především o ukázku roztodivných pohádkových bytostí, jejichž dřevěným tělíčkům vdechli život zmínění loutkáři, malí diváci ztichli úžasem. A představení okouzlilo i jejich doprovod. „I paní učitelky potvrdily, že představení bylo krásné a dokonce i ony samy se nechaly unést půvabem marionet,“ doplnila Sabina Dudová Fiedlerová, zástupkyně ředitelky ZŠ Kadaňská.

Jednou z dřevěných „účinkujících“ byla i dvě stě let stará čarodějnice, kterou po prknech, jež znamenají svět vodil již prapradědeček Emy Kopecké. S ježibabou i dalšími loutkami zcestovala paní Kopecká půl světa. Několik let strávila v bývalé Jugoslávii, v Rusku a v Japonsku.

Setkání s paní Kopeckou a jejími loutkami bylo úchvatné. Děti se nemohly od marionetek odloučit a už vůbec se jim nechtělo zpět do tříd. Na „malé herce“ a paní Kopeckou se děti těší už teď, i když školu navštíví znovu až za tři roky.

Dostupné fotografie

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz