eChomutov - Letní filharmonie není určena jen fanouškům vážné hudby
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Pozvánky > Letní filharmonie není určena jen fanouškům vážné hudby
Pondělí, 14 Červenec 2014

Letní filharmonie není určena jen fanouškům vážné hudby

Nechte se okouzlit tóny klasické hudby pod červencovou noční oblohou. Třetí ročník letní filharmonie do Chomutova opět přivede stohlavý multinárodnostní orchestr a stejně početný sbor. „Letos přijedou zpěváci a muzikanti z Čech, Německa, Švédska, Polska, Finska, Itálie, Rumunska, Dánska, Japonska a Nizozemí,“ řekl ředitel pořádající ZUŠ T. G. Masaryka v Chomutově Karel Žižka a dodal, že i tentokrát je projekt organizován ve spolupráci se Saskou Mozartovou společností.

Stejně jako v minulých letech navštíví Letní filharmonii velké osobnosti klasické evropské scény. Návštěvníci se znovu mohou těšit především na dirigentku Kajsu Boström. Švédský živel je jedním z důvodů, proč Letní filharmonie každý rok láká mnoho zájemců i mimo okruh klasické hudby. Dirigentka, která strávila v Čechách dobu svých studií, tentokrát vyjádřila požadavek na vyšší nároky při výběru účastníků, a tak je určitě na co se těšit jak z hudebního hlediska, tak i z hlediska velkého nadhledu a vtipných proslovů této malé velké ženy.

Kromě Kajsy Boström, jež na sebe znovu bude poutat výraznou pozornost, navštíví Letní filharmonii i další osobnost evropské hudební scény. „Pro sólové vystoupení jsme domluvili vynikajícího německého hornistu ruského původu Arkady Shiklopera. Jeho koncerty provázejí nadšené recenze po celé Evropě,“ potvrdil Karel Žižka. Kromě těchto dvou ústředních postav, však Letní filharmonie nabídne také velkou porci klasické hudby i lidové tvorby. Na přání dirigentky zazní také tvorba švédských autorů.

Kromě hlavního vystoupení bude mít Letní filharmonie také svou předehru ve formě veřejné zkoušky na náměstí 1. máje v centru Chomutova, která se uskuteční od 10 do 16 v den večerního koncertu. Letní filharmonie začíná v letním kině v Chomutově 23. července od 20 hodin.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz