eChomutov - Otevřeno nabídne Horkýře slíže, Tři sestry, Leška Semelku či Sketchmana
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Pozvánky > Otevřeno nabídne Horkýře slíže, Tři sestry, Leška Semelku či Sketchmana
Pondělí, 25 Květen 2015

Otevřeno nabídne Horkýře slíže, Tři sestry, Leška Semelku či Sketchmana

Už po dvanácté se milovníci dobré hudby a divadla sejdou na festivalu Otevřeno. Čekají je čtyři nabité dny pestrým programem.“Hlavním lákadlem je letos skupina Tři sestry, která slaví třicáté narozeniny koncertní šnůrou, jejíž druhá zastávka je právě v Chomutově,” řekla jednatelka pořádající společnosti Kultura a sport Chomutov. Předskokanem, dá-li se to tak vůbec říci, bude další legenda Horkýže slíže, která již třiadvacet let baví punkrockové fanoušky.

Jak je v posledních letech zvykem, Otevřeno začíná o týden dříve (v pátek a sobotu 29. - 30. 5.) na Hřebíkárně. Představí se punkový Plexis, Znouzectnost a Totální nasazení. “Rock bude reprezentovat Blue Effect Radima Hladíka, bigbít zase legendární Leoš Semelka či Framus Five Michala Prokopa,” láká k návštěvě Flašková. Chybět nebudou ani zajímavosti. Například Bags, kteří jsou známí jako předskokani Vypsané fixy či Mandrage. Odpichový mix ska a reggae nabídne posluchačům Fast Food orchestra, která se objevuje v roli předskokana významných amerických a anglických ska kapel.

Divadelní část Otevřena otevře Sketchman v podání Radima Nováka, jehož si možná pamatujete jako patolízalského zástupce šéfa Jáchyma v sitcomu Kancl, a který ukáže skutečný příběh muže, kterému řekli, že už není vtipný. Divadlo 100 opic před chomutovské divadlo přinese Cháronovy blázny. “Během představení diváci zažijí loutkové skeče, tančení na chůdách a řádění s motorovou pilou. Ale největším tahákem tohoto dramatu je Satan, který hraje na akordeon,” přibližuje jednatelka. Ani během letošního ročníku nebude chybět taneční představení ZUŠ Chomutov tentokrát s názvem Coppélia.

Program mezi pátkem a sobotou ohraničí půlnoční vystoupení skupiny Eddie Stoilow, která se v roce 2012 stala Skokanem roku v anketě Český Slavík a zaujala mimo jiné tím, že s ní občas vystupuje jako příležitostný bubeník reprezentační brankář Petr Čech. Skupina Nylon Jail nabídne hudbu, která se opírá o atmosféru a osobitost Divokého západu, do které jsou záměrně i nahodile přidávány prvky moderní doby. Vystoupení bratislavské kapely Korben Dallas, jejíž album Karnevalová vrana se stalo v roce 2013 nejstahovanější nahrávkou na slovenské verzi iTunes i Spotify, by si posluchači neměli nechat ujít i proto, že byla oceněna ve stejném roce v prestižních Radio_Head Awards jako nejlepší koncertní skupina na Slovensku.

Druhým rokem pak festival Otevřeno spolupracuje s hudební soutěží GBOB, v níž se prezentují začínající skupiny z mnoha zemí světa. V Chomutově se po loňských úspěšných Doctor Victor představí vítěz divácké soutěže v českém kole v roce 2014 End of Scream.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz