eChomutov - Výtvarný salon představuje díla dvanácti umělců z Chomutovska
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Pozvánky > Výtvarný salon představuje díla dvanácti umělců z Chomutovska
Čtvrtek, 02 Červenec 2015

Výtvarný salon představuje díla dvanácti umělců z Chomutovska

Zcela poprvé rozrazilo dvanáct regionálních umělců dveře Chomutovského výtvarného salonu, aby představilo své sochy, malby, grafiky a fotografie. Prodejní výstava začne 2. července v 19 hodin vernisáží ve Sklepení Osudu v čajovně Alibaba. Každý z autorů vystaví svá tři díla bez omezení tématu. “Cílem salonu je představit pohromadě současnou práci výtvarníků z Chomutovska, setkání výtvarníků a setkání veřejnosti s výtvarníky, popřípadě setkání výtvarníků se sběrateli,” uvedl organizátor Josef Šporgy. Na výstavě se představí Jitka Kůsová - Valevská, Miloš Žihla, Dan Černý, Jiří Němec, Jan Nebeský, Mirka Beranová, Jan Chabr, Karel Pobříslo, David Jasný, Matěj Mašek, Miloš Štáfek a Josef Šporgy. 

Součástí vernisáže bude koncert skupiny Deshane trio. “Je to hudební projekt Lukáše Pilnaje, který hraje na australské didgeridoo, a klarinetistky a saxofonistky Evy Žižkovské. Vystoupí s nimi norská zpěvačka Ane Bjerkan. Bude to již druhý koncert Lukáše Pilnaje a Evy Žižkovské v Alibabě,” informoval organizátor. Trio vzniklo spojením krystalicky čistého zpěvu s kořeny norského folklóru, downtempových vzdušných rytmů didgeridoo a architektonicky klenutých dechů.

Nápad na uspořádání vznikl v hlavě Josefa Šporgyho už před mnoha lety. “Rozhodující impuls přišel od kamaráda Lukáše Pilnaje, který si domluvil koncert v Alibabě a požádal mě o výstavu. A pak jsou tu ty nádherné galerijní prostory sklepení pod čajovnou a především nadšení pro umění majitele čajovny Tomáše Nováka, který nám často výstavní prostory poskytuje,” přibližuje Šporgy. Výstava potrvá do 18. července.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz