eChomutov - Unikátní český protidrogový vlak zastaví i v Chomutově
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Pozvánky > Unikátní český protidrogový vlak zastaví i v Chomutově
Úterý, 25 Říjen 2016

Unikátní český protidrogový vlak zastaví i v Chomutově

Protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN je unikátní vzdělávací nástroj, který varuje před riziky legálních i nelegálních drog. Nyní míří díky velkému zájmu z Německa za hranice a cestou se už podruhé v letošním roce díky podpoře města Chomutov ukáže na místním nádraží.Speciálně vybavená stříbrná vlaková souprava, interaktivní projekt zacílený na lidské smysly a také funkční protidrogová prevence. To vše je REVOLUTION TRAIN.
Tentokrát se protidrogový vlak zdrží od 2. do 3. listopadu a že se programu zúčastní násobně více lidí, je už jisté. Po předchozí úspěšné zastávce se totiž projekt rozhodlo podpořit město Chomutov. Ve spolupráci s Nadační fondem Nové Česko, který vlak provozuje, se postará o to, aby se kapacita vlaku bezezbytku využila.
Celkem už REVOLUTION TRAIN navštívilo zhruba 20 000 návštěvníků. Většina z nich byla z programu nadšená. Část z nich dorazila do vlaku také z Německa, kde projekt získal ocenění od pověřenkyně spolkové vlády pro oblast drog Marlene Mortler. Souprava díky tomu zakotví 7. listopadu za hranicemi ve městě Annaberg-Buchholz.
„Chceme s vlakem dokázat, že Česko může nabídnout i něco pozitivního, nejen levné drogy. Protidrogový vlak děti baví a učitelé jsou z jejich reakcí nadšení. Věříme, že se teď vlak uchytí i na západě,“ říká autor projektu Pavel Tuma.
V interiéru protidrogového vlaku návštěvníci prochází 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede k přemýšlení o hodnotě lidského zdraví. Že jde o jedinečný zážitek potvrzuje každý, kdo se s programem osobně seznámí. Projekt má podporu Národního protidrogového koordinátora i Národní protidrogové centrály (NPC). "Projekt nabízí poutavou a pro mladé lidi atraktivní formou zamyšlení nad reálným příběhem a jeho souvislostmi,“ uvádí ředitel NPC Jakub Frydrych.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz