eChomutov - Marie Heřmanová: Další rozrůstání kozí rodinky se neplánuje
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Rozhovory > Marie Heřmanová: Další rozrůstání kozí rodinky se neplánuje
Pondělí, 27 Leden 2014

Marie Heřmanová: Další rozrůstání kozí rodinky se neplánuje

Marie Heřmanová z kanceláře primátora města Chomutova je od začátku organizátorským mozkem Rodinného zápolení. Proto jsme si s ní povídali o připravovaných akcích i nápadech.  

Chystá se tentokrát nějaké překvapení? Například nový člen rodiny kozy Rózy?

Další rozrůstání kozí rodinky se zatím neplánuje. Novinkou, i když už také tak trochu tradiční, bude, že se koza Róza opět podívá za hranice města Chomutova. Tentokrát v rámci Mysliveckého dne zavítá na Červený hrádek.

Jak se Vám daří vymýšlet stále nové rodinné akce a kde čerpáte své nápady?

Velkou inspirací mi je stále dětství, kdy pro mě a mou sestru rodiče vymýšleli nejrůznější soutěže a dobrodružství. Teď se mi navíc osvědčuje zjištění z dob přemýšlení nad tématy školních slohů. Ty nejlepší nápady mne napadají při mytí vlasů. (smích)

Rodinné zápolení spolupracuje s řadou institucí ve městě. Hlásí se Vám tyto instituce po tolika letech samy?

Ano, například mnoho akcí v tomto ročníku vzniklo tak, že Rodinné zápolení bylo osloveno s nápadem na spolupráci při konkrétní akci. Mohu jmenovat například zmiňovaný Myslivecký den či Bobry v akci. První jmenovanou akci navrhl Okresní myslivecký spolek Chomutov, tu druhou chomutovský oddíl softbalu SC 80 Beavers Chomutov.

Rodinné zápolení Vám jako hlavní organizátorce zabírá volné víkendy. Kde berete energii pro pokračování rodinné soutěže?

Nejvíce energie do práce mi dodají milé reakce malých i velkých soutěžících. Je milé vidět, jak některé děti vysloveně milují kozu Rózu, objímají se s ní a nechce se jim s ní loučit. Moc potěší, když rodiče za akci poděkují a pochválí ji a malý špunt mi namaluje obrázek. To jsou ty malé milé drobnosti, které mě doslova nabíjí pro další práci. 

Ilustrační foto: Kozlík Rozmarýnek se ke koze Róze přidal ve druhém ročníku soutěže. Dalšího člena kozí rodinka nezíská. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz