eChomutov - Koncert Michala Davida se bude chystat pět dní
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Rozhovory > Koncert Michala Davida se bude chystat pět dní
Pátek, 04 Prosinec 2015

Koncert Michala Davida se bude chystat pět dní

V polovině prosince v SD aréně vystoupí Michal David v rámci svého vánočního turné. Na zimním stadionu v Chomutově se bude jednat o první takto velký koncert.Obří akce se v aréně již konaly, v zimním období například ledová show Popelka. V létě, kdy není led, stadion hostil zápasy v judu či světovou taneční soutěž. Jednatelky společnosti Kultura a sport Věry Fryčové, jsme se zeptali, jak je náročné uspořádat koncert, kterého se zúčastní na pět tisíc lidí.
Proč se v minulosti nekonal na zimním stadionu obdobný koncert?
Během zimních sezón jsme zatím neměli možnost uspořádat podobný koncert, protože jsme nedisponovali izolací ledové plochy. Vzhledem k tomu, že v lednu se koná v Chomutově dětská olympiáda, jejíž zahájení, ukončení a jeden z medailových ceremoniálů se uskuteční právě na stadionu, město s příspěvkem Ústeckého kraje pořídilo desky, jimiž budeme moci překrýt ledovou plochu a pořádat koncerty či jiná kulturní představení. Dosud jsme tak mohli uvést pouze produkci typu lední revue, jakou byla například úspěšná verze Popelky. Je nutné připomenout, že náklady na realizacje přesahují rámec běžných vystoupení a je tedy třeba volit takové interprety, kteří jsou zárukou návratnosti vložených prostředků. Původní myšlenku na realizaci koncertu Karla Gotta jsme museli ze zdravotních důvodů na straně umělce opustit a rozhodli jsme se pro vystoupení jiného populárního zpěváka, u něhož lze očekávat naplněnou halu, a tím je Michal David.
Co všechno obnáší uspořádání podobného koncertu?
Především je pro nás novinkou izolace ledové plochy. Jsou to čtverce z izolačního materiálu s protiskluzovým povrchem, které se pokládají přímo na led a umožní využít plochu jako multifunkční prostor. Koncert Michala Davida bude generální zkouškou pro lednovou dětskou olympiádu a její ceremoniály. První pokládku provede dodavatel povrchu, který zároveň proškolí naše zaměstnance tak, aby byli schopni příští montáž a demontáž provádět napříště již samostatně. Náročná je také instalace světelné a zvukové techniky i podia, které bude umístěno pod tribunou domácích fanoušků, tedy pod tzv. kotlem. Ostatní opatření ze strany pořadatele budou pak obdobná jako při hokejových utkáních.
Kolik dní se koncert připravuje technicky?
Protože instalace pevného povrchu je pro nás novinkou, máme na ni vyhrazené tři dny. Instalace techniky se připravuje celou noc i v průběhu dne před samotným vystoupením.
Jaký je poměr sedících a stojících diváků a kde se dají sehnat vstupenky?
Právě díky pokrytí ledové plochy kompaktním povrchem očekáváme, že se do tohoto prostoru vejde 1600 až 1800 návštěvníků, sedících diváků pak mohou být další tři tisíce. Zájem o vstupenky je mimořádný, což nás velmi těší. K prodeji je stále nabízíme v kině Svět a v síti Ticketstream.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz