eChomutov - V.S.V.bojovalo o třetí vítězství, L.A.Interiér byl úspěšnější
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Sport > V.S.V.bojovalo o třetí vítězství, L.A.Interiér byl úspěšnější
Středa, 10 Srpen 2011

V.S.V.bojovalo o třetí vítězství, L.A.Interiér byl úspěšnější

Již podruhé se v tomto létě sešli v Chomutově fandové malé kopané. Tentokrát jim čekání na začátek podzimní části letní ligy ukrátil 19. ročník Chomutovského poháru ve víceúčelovém sportovním areálu DUHA. Vítězný pohár nakonec nad hlavu zvedli hráči z L. A. Interiéru Chomutov, ovšem vítěz červencového Duha cupu V.S.V. Chomutov bojoval do poslední chvilky.

Mezi šestnácti družstvy převažovaly týmy z Chomutova, ale bojovat o prvenství přijela i mužstva z Jirkova, Klášterce nad Ohří, Sokolova a Oseku. Stejně jako na Duha cupu se vedle obhájce loňského vítězství L. A. Interiéru Chomutov věřilo několika jiným týmům a turnaj postrádal jednoznačného favorita.

Již v sobotu se s turnajem rozloučili hráči týmů Atletico, Bos Klášterec nad Ohří, Pauls team 2008 Osek a trochu překvapivě i FC Jirkov 2000. V neděli do hry zasáhlo počasí, ale i přes deštivé přeháňky se hrála pohledná a dramatická utkání, z nichž vzešli soupeři pro čtvrtfinále. Z toho do nejlepší čtyřky postoupila mužstva V.S.V. Chomutov, Vietcong, loni bronzové Generali 2007 a L. A. Interiér, který po velkém boji porazil Chezu Sokolov podporovanou skvělými fanoušky.

V prvním semifinále se proti sobě postavili hráči V.S.V. Chomutov a Vietcongu, a ač utkání přineslo mnoho zajímavých chvil a šancí, branky se ani jeden z týmů nedočkal. O postupujícím tak musely rozhodnout až pokutové kopy, v nichž byli úspěšnější hráči V.S.V. a poprvé prolomili brány finále Chomutovského poháru. Druhé semifinále, v němž se střetly L. A. Interiér a Generali 2007, bylo opakováním loňského roku a i tentokrát se radoval L. A. Interiér, zvítězil 3 : 1.

Finále mezi obhájcem Chomutovského poháru a vítězem letošního Duha cupu slibovalo skvělý sportovní zážitek. Hráči L. A. Interiéru udeřili hned v prvních vteřinách utkání a svého soupeře brzkým vedením zaskočili. I když se fotbalisté z V.S.V. snažili s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat, podařilo se L. A. Interiéru do poločasu zvýšit na 2 : 0 a ve druhém poločase nakonec přidali ještě jednu branku na 3 : 0. L. A. Interiér obhájil loňské vítězství a zůstává nejúspěšnějším týmem chomutovského turnaje. Hráči V.S.V. zase prokázali dobrou formu, když se po dvou vítězstvích v pohárech dostali do dalšího finále. V boji o třetí místo došlo znovu na penalty. Střelci Vietcongu dali zapomenout semifinálovému neúspěchu a v rozstřelu si neomylnými pokusy zajistili bronzovou příčku.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Minařík z Eltoda s deseti brankami, nejspolehlivějším strážcem branky byl Petr Nový z V.S.V. Chomutov a nejlepším hráčem byl zvolen Le Hoang Thanh z týmu Vietcong Chomutov.

Foto David Vydrář.

Dostupné fotografie

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz