Ač pro fanoušky kanoistiky z Chomutova dračí lodě už nejsou ničím novým, na začátku října zažili chomutovští vodáci svou premiéru na Mistrovství České republiky dračích lodí v Račicích, kde se setkali s konkurencí téměř padesáti posádek z celé země. A start to byl pro chomutovské sportovce rozhodně povedený.
Pro tuto výjimečnou příležitost složil oddíl SC 80 kanoistika dvě posádky, jednu pro kategorii mužů a druhá byla mix 12 mužů a 8 žen. Obě posádky v Račicích startovaly na třech tratích na 200, 500 a 2000 metrů. „Nejlépe dopadla mužská posádka na nejkratší trati, kde získala sice neoblíbené, ale vzhledem k malým zkušenostem z podobných akcí, skvělé čtvrté místo,“ prozradil Pavel Tomášek z oddílu SC 80 kanoistika.
V ostatních kategoriích pak ‚Draci z Kamenčáku‘ obsadili místa uprostřed startovního pole s malým odstupem na vítěze a naznačili, že mohou v příštích závodech rozhodně překvapit, přestože oproti ostatním týmům nemají posádku specializovanou na dračí lodě. „Vzhledem k tomu¸že třetina naší posádky jsou vlastně závodníci z jiného vodáckého sportu, je obzvláště čtvrté místo v mužské kategorii obrovským úspěchem. Špičkové posádky konkurenčních oddílů se specializují na dračí lodě prakticky po celou sezonu,“ vysvětlila handicap vodáků z Kamencového jezera trenérka dračích lodí Blanka Doležalová a připomněla, že v chomutovské lodi sedí i závodníci rychlostní kanoistiky a divoké vody. „Závody dračích lodí nejsou jen o síle, je to složitá chemie dobré techniky pádlování a dokonalého souznění posádky. V obojím máme zatím rezervy,“ doplnila trenérka s tím, že je zde velký prostor ke zlepšování.
Prozatím je Blanka Doležalová s výsledky posádek spokojena ve všech směrech. „Premiérovou účast posádky, výsledek i přístup všech závodníků hodnotím velmi kladně,“ potvrdila Doležalová, podle níž bylo mistrovství velkou zkušeností pro všechny zúčastněné a je jen na nich, jak ji zužitkují do budoucna.
Foto Pavel Tomášek.






