eChomutov - Muži TJ Slávie Chomutov potvrdili svou pozici
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Sport > Muži TJ Slávie Chomutov potvrdili svou pozici
Úterý, 05 Duben 2016

Muži TJ Slávie Chomutov potvrdili svou pozici

Netradičně vlakem vyrazili plavci TJ Slávie Chomutov do Ostravy na finále mistrovství České republiky družstev. Do finále prestižní soutěže se dostali již potřetí v řadě a stejně jako minulý rok doplavali sedmí.Chomutovští plavci odjížděli do Ostravy s cílem potvrdit postupové sedmé místo a v ideálním případě si o jedno místo polepšit. Hlavní cíl se plnil již od začátku, kdy na osmou Jihlavu náskok pozvolna narůstal a zastavil se 32 bodech. Mohli se tak soustředit na souboj o šesté místo s Ústím nad Labem. Nakonec se podařilo nasbírat 180 bodů, což na ústecké plavce o těsných 9 bodů nestačilo.
Na hodnotě úspěchu přidává fakt, že plavci TJ Slávie Chomutov měli nejmladší tým, když věkovou hranici mezi kategoriemi dorostenců a dospělých překročil pouze jeden jediný (Ondřej Baumrt). Zbylých osm plavců byli starší dorostenci (Tomáš Franta, Ondřej Slabihoud, František Štemberk, Jakub Volf), mladší dorostenci (Filip Kudláček, Jakub a Josef Štemberk) a jeden starší žák (Filip Jezbera), který však z důvodu náhlé nemoci do bojů v bazéně nezasáhnul.
Trenéři Jaroslav Jezbera a Tomáš Baumrt byli s konečným sedmým místem spokojeni. „Jeli jsme sem minimálně zopakovat sedmé místo ze semifinále, což se podařilo, protože kluci plavali dobře. Šesté místo sice nebylo daleko, ale i Ústí má dobré plavce a tentokrát byli o ten kousek lepší. Třeba je porazíme za rok,“ dodal s úsměvem Jaroslav Jezbera.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz