eChomutov - Na lídra Levhartice do 15 let nestačily, ale druhý tým stlačily pod sebe
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Sport > Na lídra Levhartice do 15 let nestačily, ale druhý tým stlačily pod sebe
Středa, 22 Březen 2017

Na lídra Levhartice do 15 let nestačily, ale druhý tým stlačily pod sebe

Basketbalistkám do 15 let BK Levharti Chomutov přivedl los soutěže na jejich palubovku dva nejtěžší soupeře – dosud neporažené Strakonice a druhé Klatovy.

S těžkým úkolem se popasovaly dobře a po vítězství nad druhým jmenovaným týmem se před něj posunuly na druhou příčku ligy starších žákyň U15. BK Levharti Chomutov - BK Strakonice 41:57 (10:17, 20:31, 32:41). Sestava Chomutova: Hlavová 10, Nováková 9, Ceralová 8, Doležalová 8, Najmanová 6, Kubíková, Jíravová. Levhartice nastoupily pouze v sedmi a přestože podaly statečný výkon, na lídra ligy to nestačilo. Po vyrovnaných prvních minutách si Strakonice začaly budovat náskok, který zkraje 2. čtvrtiny dosáhl čtrnácti bodů. Úvod druhé půle se chomutovským hráčkám povedl a ztrátu stáhly na čtyři body, ale to bylo maximum z jejich možností. „Proti družstvu, které běžně zápasy vyhrává o padesát bodů, podaly holky dobrý výkon. Kdybychom byli v plné sestavě, určitě bychom Strakonice potrápily,“ ocenil hru svých svěřenkyň trenér Petr Drobný. BK Levharti Chomutov - BK Klatovy 69:51 (18:14, 34:25, 47:45). Sestava Chomutova: Ceralová 20, Hlavová 13, Nováková 13, Jorová 11, Doležalová 6, Mešková 4, Najmanová 2, Kubíková, Jíravová. Domácí basketbalistky chtěly vrátit Klatovům porážku z jejich palubovky a po výborném výkonu celého týmu včetně hráček z lavičky se jim to povedlo. Z mírného vedení soupeřkám na začátku druhého poločasu utekly na rozdíl 14 bodů, ale pak přišla hluchá pětiminutovka. Během ní střílely jen hostující hráčky a stáhly tak ztrátu na rozdíl pouhých dvou bodů. Domácí trenéři si vzali oddechový čas, děvčata uklidnili a poslední čtvrtinu Levhartice zvládly přímo ukázkově a utkání dovedly k bezpečnému vítězství. Mladší minižáci BK Levharti Chomutov, kteří startují v otevřené oblastní soutěži hráčů do 12 let, hostili na závěr soutěže poslední Kondory Liberec. S chutí si zastříleli a díky dvěma vítězstvím poskočili na sedmé místo. BK Levharti Chomutov - Kondoři Liberec 78:16 (27:7, 46:7, 64:14) a 69:15 (13:3, 40:5, 50:11). Sestava Chomutova: Novotný, Bureš, Straška, Slabihoud, Jáchym Šrámek, Jaromír Šrámek, Kováč, Hromadík, Sedláček, Veselý, Heluz, Lišťák, Čermák, Smetana. Začátek prvního zápasu chomutovským basketbalistům vyšel dokonale, těžili z důrazné obrany a téměř stoprocentní střelby. Skóre ve prospěch Chomutova pak rychlým tempem narůstalo, až se zastavilo na podobě nejvyššího vítězství v sezoně. Také ve druhém utkání podali chomutovští mladší minižáci výborný výkon, za který si vysloužili pochvalu trenérů. S dobrou obranou, vysokou produktivitou a minimem ztrát opět dosáhli vysokého vítězství. Další víkendové výsledky Levhartů – muži, oblastní přebor: BA Roudnice – Chomutov A 90:87; muži, otevřená oblastní soutěž: BK Most – Chomutov B 64:44; kadeti U17, nadregionální soutěž: Chomutov - Loko Plzeň B 48:56; starší minižákyně U13, otevřená oblastní soutěž: Sluneta Ústí n. L. – Chomutov  54:49 a 78:30; nejmladší minižákyně U11, oblastní přebor: ASK Lovosice – Chomutov 44:59, Sluneta Ústí n. L. B – Chomutov 25:47.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.