eChomutov - Andělé a ohňostroj spustí vánoční čas v Chomutově
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Vánoce > Andělé a ohňostroj spustí vánoční čas v Chomutově
ecv inz van14 728x100
Pondělí, 24 Listopad 2014

Andělé a ohňostroj spustí vánoční čas v Chomutově

První adventní neděli se na náměstí 1. máje rozzáří světélka na vánočním stromě. Společně s dominantou náměstí začnou svítit i jednotlivé ozdoby v ulicích a tím začnou Chomutovské Vánoce. „Pro Chomutovany i návštěvníky města to bude pětadvacet dní plných tradičních vystoupení, zábavných programů i tematických výstav,“ řekl primátor Jan Mareš.

V neděli 30. listopadu začne dýchat vánoční atmosféra ze všech koutů města. Hlavním bodem programu na náměstí po čtvrté hodině odpoledne je akce Andělská křídla s překvapením. Při ní bude rozsvícena 1. svíce na obřím adventním věnci, primátor města rozsvítí vánoční strom a výzdobu města. Podvečerní podívanou završí ohňostroj.
Náměstí však ožije již ráno. V devět hodin začnou tradiční trhy. Kdo si zakoupí občerstvení či nějaké ozdoby, může v půl jedenácté usednout do hlediště ve vyhřívaném stanu a vychutnat si pohádku Čertův švagr v podání pražského divadla Anpu. Milá pohádka na motivy Boženy Němcové potěší nejmenší děti stejně jako dospělého. „Čerta se ani malé děti nemusejí bát. Pohádka je veselá a postava čerta v ní není v žádném případě záporná. Naopak, staví se na stranu spravedlnosti,“ uvedla zakladatelka divadla Bela Schenková. V pohádce se skloubí loutkové divadlo s činohrou.
Po pohádce začne na náměstí Vánoční tvoření. „Jsou to dílničky pro děti a rodiče, při kterých si mohou vytvořit ozdoby,“ dodala mluvčí města Šárka Schönová. Ve dvě hodiny odpoledne zazní ty nejkrásnější písně při společném adventním koncertu chomutovských pěveckých sborů. Před koncertem se bude také křtít kalendář města na rok 2015 s názvem Chomutov z výšky.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz