eChomutov - Veřejné zakázky jsou součástí boje proti nezaměstnanosti mladých
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Volný čas > Uplynulé pozvánky > Veřejné zakázky jsou součástí boje proti nezaměstnanosti mladých
Úterý, 25 Únor 2014

Veřejné zakázky jsou součástí boje proti nezaměstnanosti mladých

Nezaměstnanost především mladých lidí je velkým společenským problémem. Mladí lidé bez praxe v současnosti obtížně shánějí zaměstnání, a tak posléze přicházejí také o pracovní návyky. Město Chomutov je přesvědčeno, že cestou k podpoře zaměstnanosti mladých lidí je rovněž uvážlivé veřejné zadávání. Proto společně s obecně prospěšnou společností Nové ekonomika připravilo seminář na téma Podpora zaměstnanosti (nejen) mladých lidí jakou součást veřejného zadávání.

Předpokladem semináře je skutečnost, že koncept odpovědného veřejného zadávání umožňuje institucím veřejné správy i místní samosprávy zohlednit v rámci veřejných zakázek vybraná společenská témata. Příkladem může být vypsání veřejné zakázky na stavební práce, kdy obec požaduje, aby dodavatel v jejím průběhu zajistil rekvalifikaci určitého počtu osob nebo zaměstnal lidi evidované na úřadu práce. V rámci semináře určeného zástupcům zadavatelů, neziskovému sektoru i firmám chtějí zástupci města zjistit, jaké existují v tomto postupu překážky a zda zadavatelé umí sociální témata jasně definovat pro soukromý sektor.

V rámci diskuse vystoupí primátor města Chomutova Jan Mareš a Petr Sokol z Nové ekonomiky. Hosty diskuse jsou ředitelka Okresní hospodářské komory v Chomutově Ivana Košanová, Dagmar Vlčková z Úřadu práce Chomutov, ředitelka kontaktního pracoviště Chomutov a ředitel SPŠ a VOŠ Chomutov Jan Lacina. Druhý blok je pak věnován veřejné diskusi o konceptu odpovědného zadávání, kterou moderuje Leona Gergelová Šteigrová z Nové ekonomiky společně s Dagmar Mikovcovou, vedoucí odboru školství statutárního města Chomutova a tajemnicí pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Debata je součástí projektu vedeného obecně prospěšnou společnosti Nová ekonomika a je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Seminář se koná ve čtvrtek 6. března od 10 do 14 hodin v jednacím sále 13 historické budovy radnice. Více informací naleznou zájemci na stránkách www.nova-ekonomika.cz.

Ilustrační foto. 

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz