eChomutov - Expediční kamera nabídne šest hodin dobrodružství
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Volný čas > Uplynulé pozvánky > Expediční kamera nabídne šest hodin dobrodružství
Čtvrtek, 20 Březen 2014

Expediční kamera nabídne šest hodin dobrodružství

Stejně jako v předchozích dvou letech se kino Svět i tentokrát připojilo k filmovému festivalu Expediční kamera. Ten znovu nabídne několik oceněných dokumentárních filmů s outdoorovkou tématikou. Novinkou v rámci festivalu bude film ve 3D. Naopak už se stalo tradicí, že v rámci festivalu kino Svět pořádá i zajímavou besedu se seakajakářem Petrem Majorem.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit na úvodní film Domino. Dokument o objevování nejdelší křemencové jeskyně světa díky 3D zpracování zprostředkuje divákům takřka autentické pocity. Následovat budou dokumenty o jeskyňářích na jednokolce, Pygmejích, o putování pouští či o horolezeckých sólo výstupech. V přestávce mezi dokumenty je naplánována beseda a diashow, prostřednictvím které Petr Major přiblíží divákům svou 180 dní dlouhou cestu kolem Skandinávie, kterou absolvoval sám v novém typu seakajaku, který vytvořil vlastníma rukama. Filmový festival Expediční kamera začíná v pátek 21. března v 17 hodin.

Foto: Expediční kamera znovu zavede návštěvníky na nejkrásnější místa planety. / Zdroj: Expediční kamera.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz