eChomutov - Muzejní noc bude letos věnována Ukrajině
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Volný čas > Uplynulé pozvánky > Muzejní noc bude letos věnována Ukrajině
Úterý, 06 Květen 2014

Muzejní noc bude letos věnována Ukrajině

Oblastní muzeum v Chomutově na sobotu 24. května chystá bohatý program. V rámci festivalu muzejních nocí připravilo pro tento rok v pořadí již 11 Muzejní noc, tentokrát věnovanou ukrajinské menšině žijící na Chomutovsku. 

Součástí programu bude taneční vystoupení ukrajinského tanečního souboru Dřerelo z Prahy, zazpívají zde místní pěvecké soubory Vodohraj, který přestaví ukrajinské národní písně a Anonym s pravoslavnými písněmi.

Zajímavým hostem bude známý psycholog a léčitel Rostislav Prokopjuk, který se dlouhodobě věnuje problematice odnaučení kouření a s tímto zlozvykem ho již navštívila spousta našich známých osobností. Společné povídání bude věnováno nejen této problematice, ale také dalším tématům, podle zájmu návštěvníků.

Bude možné si poslechnout také verše z tvorby Tarase Ševčenka a seznámit se základními životopisnými údaji tohoto významného básníka a umělce, který se stal symbolem země a ukrajinské kultury.

Po celý večer bude zpřístupněna i malá výstava věnovaná Ukrajině. Návštěvníci budou moci shlédnout ukázku malování na sklo a výrobu typických ukrajinských pokrmů, které budou k dispozici pro návštěvníky k ochutnání.

11. Muzejní noc se uskuteční v prostorách kostela sv. Kateřiny na náměstí 1. máje v Chomutově od 17 do 22 hodin.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz