eChomutov - Chomutovským rodinám zručnost při práci se dřevem nechybí
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Volný čas > Chomutovským rodinám zručnost při práci se dřevem nechybí
Neděle, 19 Duben 2015

Chomutovským rodinám zručnost při práci se dřevem nechybí

Hoblinky a třísky létaly při stejnojmenné čtvrté akci Rodinného zápolení vzduchem. Děti i dospělí si totiž tentokrát v dílnách střední školy ESOZ mohli vyzkoušet, jaké je pracovat se dřeven. „Překvapili nás, mysleli jsme, že budou potřebovat naši pomoc, ale vše se obešlo bez naší asistence,“ pochválil účastníky Martin Gründl, zástupce ředitele pro praktické vyučování.  

Společně se svým týmem připravil program, který byl určen malým i velkým návštěvníkům. „Pro nejmenší děti tu máme připravené dřevěné hry, například puzzle nebo koordinace pohybu rukou v podobě ocelové kuličky, kterou je nutné provést ocelovou šachovnicí,“ potvrdil Martin Gründl a dodal, že starší děti si společně s rodiči mohli vyzkoušet koordinaci pohybů na dřevěných lyžích nebo vyřešit dřevěné hlavolamy. Ti nejšikovnější se bavili skládání ručičkových hodin z dřevěných součástek. „A pro tatínky jsme tady připravili silovou soutěž v zatloukání hřebů,“ doplnil.

Zatímco při Rodinném zápolení byly díly střední školy ESOZ plné, v běžných dnech tomu tak není. „Zájem o řemeslo je ve společnosti hodně na pozadí a nedaří se nám přilákat studenty k řemeslu se dřevem,“ souhlasil Martin Gründl, který doufá, že právě díky Rodinnému zápolení mohli děti a především jejich rodiče poznat blíže řezbářské řemeslo a při volbě povolání mu dají šanci.  

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz