eChomutov - Děti z Kadaňské už ví, kdo je klikoroh
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Děti z Kadaňské už ví, kdo je klikoroh
Úterý, 25 Říjen 2016

Děti z Kadaňské už ví, kdo je klikoroh

V rámci projektu Ukliďme svět se žáci 4. A vydali do Bezručova údolí. Zde na ně čekala Martina z Městských lesů, která měla  připravené hry a povídání o tom, jak lesníci chrání les a bojují proti přírodním živlům."Nejprve se každý z nás představil a mluvil o významu lesa, čím je les ohrožen. Následoval výšlap do kopce a povídání o vysazování nových stromků a jejich ochraně. Pak jsme si zahráli hru Na oplocenku. Ta se nám moc líbila, neboť jsme se hodně nasmáli. Opět výšlap do kopce a povídání o škodlivém brouku klikorohovi, který napadá čerstvé pařezy a klade do nich vajíčka. Dalším škodlivým broukem je lýkožrout, který napadá stromy staré 60 let, mohli jsme si pod lupou prohlédnout jejich cestičky. Lýkožrout je vyžírá pod kůrou," uvedla třídní učitelka Šárka Kulvajtová.
Samozřejmě následovaly další bezva hry. Žáci si hráli na lýkožrouta a také, jako on, využívali jeden ze svých smyslů k nalezení nemocného stromu. Lýkožrout používá čich, děti používaly sluch. "Byla to legrace, protože jsme se několikrát chytili i do lapače. Víte, co je lapač? Lapač je odchytové zařízení, které slouží k přilákání a odchytu škodlivého hmyzu pomocí feromonů. Podle počtu chycených lýkožroutů v lapači, které lesník pravidelně kontroluje, se zjišťuje ohrožení lesa. Nakonec každý z nás napsal na lístek své přání lesu a nalepil ho na papírový strom," dodala učitelka.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz