eChomutov - Zvon zvoní a strom svítí. Chomutovské Vánoce začaly
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Zvon zvoní a strom svítí. Chomutovské Vánoce začaly
Úterý, 29 Listopad 2016

Zvon zvoní a strom svítí. Chomutovské Vánoce začaly

Z náměstí 1. máje je po roce opět slyšet cinkání zvonku a Chomutované si jím přivolávají svá vánoční přání. Kouzelný zvon dokresluje atmosféru, kterou si se svými blízkými přicházejí užít návštěvníci vánočních trhů. Chomutovské Vánoce začaly.„Rád bych pozval všechny Chomutováky, ať dorazí na naše náměstí v době adventu, ať si užijí klid a mír, ať trochu zpomalí to zběsilé tempo, které žijeme, a všem bych chtěl popřát krásné vánoční svátky,“ uvedl primátor Daniel Černý.

A hned první adventní neděli začal program na náměstí Ladovskou zimou. „Nálada na náměstí byla absolutně jedinečná, Chomutov a pět tisíc lidí, to je zkrátka místo, kam se strašně rád vracím. Letos jsme to pojali z pohledu připomenutí si tradičních českých zvyků a tradic, a proto jsme měli trošku intaraktivních soutěží, kde děti dostaly stovky dárků, zpívali jsme vánoční koledy a nalaďovali se na tu vánoční atmosféru,“ popal moderátor Jakub Třasák.

Slavnostní rozsvícení stromu a první svíce na adventním věnci a nádherný ohňostroj rozproudily zábavy, která skončí až na štědrý den. „V dalších dnech se na náměstí bude měnit scéna, připravíme vyhřívaný party stan s dobrotami, specialitami vánočními i nevánočními. Vedle vystoupení dětí ze základních a mateřských škol se můžeme těšit třeba na melodie Karla Štědrého, na skupinu Megafon, Makovec, Album, nebudou chybět taneční soubory a samozřejmě folklorní soubory našeho města,“ pozvala organizátorka Silvie Škubová.

Největším lákadlem v programu Chomutovských Vánoc letos jistě budou Krampus čerti a také tradiční živý betlém na Štědrý den. Koho neokouzlí program, tak určitě vůně svařáku i teplého moštu, kterou doplňuje sladká vůně trdelníků či perníčků. Na své si ale přijdou i milovníci zabíjačkových pochoutek, uzenin i sýrů. Toho všeho je náměstí plné, spolu se stovkami variant vánočních ozdob, barevného jmelí a nádherných adventních věnců.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz