eChomutov - Rodiny tvořily misky z keramické hlíny
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Rodiny tvořily misky z keramické hlíny
Čtvrtek, 16 Únor 2017

Rodiny tvořily misky z keramické hlíny

Není lepšího dárku, než vlastoručně vyrobeného. Tím se řídily děti v chomutovském Domečku, kde během jednoho dne vznikly desítky misek, ozdobných tašek i krásných prostírání.Se vším jim při druhé letošní akci Rodinného zápolení pomáhala koza Róza i kozlík Rozmarýnek. "Dnešní akce rodinného zápolení s názvem Keramická dílna se konala v Domečku, kdy si rodiny vyráběly z terakoty z keramické hlíny mističku na svíčku, kterou si potom odnesly domů," uvedla Zuzana Šťastná, organizátorka. 

Misku zvládl vyrobit téměř každý a komu se přece jen nedařilo, dostalo se mu odborné rady. "Nejprve jsme si vytvořili kouli, třikrát s ní klepli o stůl, aby se nám vytvořilo dno, do té kopulky vytvořili palcem důlek, a pak už jsme zaměstnali všechny prsty. Palec tlačil dolů a do strany, ostatní prsty hlídaly, aby palec netlačil moc. Tvarovali jsme tak dlouho, až vznikla miska," popsala postup Květa Dvořáková, lektorka keramiky.

Mistička však nebyla jediným dárkem, který mohly dětem věnovat svým blízkým. Z čajových obalů, barevného papíru a laminovacích desek jim pod rukama vznikala veselá prostírání. Obaly posloužily i pro výrobu ozdobných tašek. Do těch si děti mohou dát popkorn a limču, až se půjdou 18. března zase s Rózou i Rozmarýnkem podívat do kina Svět na filmový festival.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz