eChomutov - Z přírody zmizely tuny odpadků
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Z přírody zmizely tuny odpadků
Neděle, 09 Duben 2017

Z přírody zmizely tuny odpadků

Desítky dobrovolníků s pytli na odpadky se vydaly zatočit s nepořádkem ve třech lokalitách města. Chomutované se již tradičně zúčastnili celorepublikové akce Ukliďme Česko."Letos jsme zorganizovali úklid na dvou místech a při úklidu dalšího spolupracujeme. Skupiny tedy uklízí v Bezručově údolí, u točny trolejbusu za poliklinikou a u zadního vchodu Podkrušnohorského zooparku," uvedl primátor města Marek Hrabáč. 

Na korbě nákladních dodávek technických služeb, které svážely naplněné pytle, končily nejčastěji PET lahve, kusy skla, pneumatiky či roztrhané hadry. Oproti loňsku velmi ubylo sesbíraných injekčních stříkaček. Zatímco loni z okolí cyklostezky u zooparku zmizelo zhruba osm set kilogramů odpadků, letos jich dobrovolníci na třech místech sesbírali přes téměř dvě a půl tuny. "Objevili jsme i boty, disketu z roku 1995, klávesnici a myš," doplnil primátor.

Do křovin, na stráně i paloučky se vydali jak zástupci vedení města, tak i skauti, rodiny s dětmi a dokonce i skupinka malých dětiček z Klokánku nebo děvčat z výchového ústavu Místo.
Technické služby svezly z různých částí města přes pět a půl tuny odpadu nabíraný dobrovolníky.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz