eChomutov - Světlo pro AIDS
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Světlo pro AIDS
Úterý, 16 Květen 2017

Světlo pro AIDS

International AIDS Candlelight Memorial, v České republice pod názvem Světlo pro AIDS je jednou ze dvou celosvětových kampaní v oblasti HIV/AIDS. První Světlo pro AIDS se uskutečnilo v roce 1983, kdy ještě nebyla známa příčina AIDS a bylo zaznamenáno několik málo tisíc úmrtí na AIDS. Letošní ročník bude již v pořadí 34. Město Chomutov je již tradičním podporovatelem této preventivní kampaně.

 
Den, kdy Světlo pro AIDS probíhá, je tradičně třetí květnová neděle – letos je to 21. května. V tento den jsou pořádány preventivní a osvětové akce, letošní motto projektu Světlo pro AIDS je “Ukončeme AIDS společně“. V rámci vzpomínkového dne na oběti nemoci AIDS chceme symbolicky upozornit na problém HIV/AIDS a dalšími aktivitami následně zvyšovat povědomí o problému, s důrazem na prevenci.

 

V rámci tohoto projektu bude dne 21.5. nasvícena červeně městská věž v době od 20:00 do 22:00.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz