eChomutov - Otevřeno nalákalo tisíce lidí na pestrý program
Nacházíte se zde: eChomutov > Zpravodajství > Zprávy z Chomutova > Otevřeno nalákalo tisíce lidí na pestrý program
Pondělí, 05 Červen 2017

Otevřeno nalákalo tisíce lidí na pestrý program

Chomutov má za sebou velmi vydařený ročník multižánrového festivalu Otevřeno. V divadle i před ním, v Hřebíkárně, letním kině a na dalších místech se konalo mnoho různých vystoupení."Letošní ročník multižánrového festivalu se velmi vydařil, nemůžeme si stěžovat ani na návštěvnost, ani na počasí. Věřím, že návštěvníkům se líbily koncerty, že kapely, které jsme pozvali jsou zajímavé, že si tady každý našel svůj žánr," uvedla jednatelka společnosti Kultura a sport Věra Fryčová.

Z domácích kapel se velké návštěvnosti těšil hlavně koncert Tří sester, do Hřebíkárny dorazila téměř tisícovka lidí. Rozmanitost žánrů festivalu potvrdila návštěva skupiny Mucha. Texty jejích písní bývají často označovány za kontroverzní. "Je to možná důvod, proč hrajeme dnes vevnitř, schovaní v temnotě a ostatní kapely hrají venku," řekla Nikola Muchová, zpěvačka kapely Mucha. Přesto si koncert vyslechly desítky lidí a navodily velmi příjemnou atmosféru. Svérázné skladby si užili jak mladí, tak starší fanoušci.

Festival Otevřeno nabídl i zahraniční skupinu My Baby. "Pro diváky byla tato produkce jistě překvapením. Na koncert jsme si vyslechli velmi kladné ohlady, proto se budeme snažit skupinu příští rok pozvat znovu," doplnila jednatelka.

Milovníci divadla si nenechali ujít například představení Hudba: Charlie Chaplin v podání Černobílého divadla nebo muzikál Bídníci, který ztvárnili žáci základní umělecké školy. Takovou všehochutí pak bylo vystoupení blogera, autora komiksů a zpěváka Jakuba Königa, který vystupuje pod pseudonymem Kittchen. Přezdívka se zrodila právě v kuchyni, kde vznikly jeho první skladby za použití kuchyňského náčiní jako hudebních nástrojů. V současnosti vystupuje v černé masce.

Letošnímu ročníku festivalu přálo počasí. Převážná část všech venkovních představení se konala za svitu slunečních paprsků nebo za teplých večerů, jen poslední koncerty okořenil liják. Návštěvníci se již mohou těšit na příští rok, kdy se uskuteční jubilejní patnáctý ročník festivalu a organizátoři slibují opět velmi pestrý program.

O Chomutově

Logo města Chomutova
Chomutov je ideálním místem pro trávení dovolené. Turistům nabízí adrenalin i odpočinek na Kamencovém jezeře, rodinám poznání v Podkrušnohorském zooparku, cyklistům a milovníkům in-line stezku Bezručovo údolím. Okolí Chomutova je plné památek a přírodních krás.

Městské informační centrum

znak ticU Městských mlýnů 5885
430 01  Chomutov

Infolinka zdarma:

800 100 473

e-mail: infocentrum@chomutov-mesto.cz

NUTS2 Severozápad Evropská unie
Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad
„Vize přestane být snem“
www.europa.euwww.nuts2severozapad.cz